GLOBÁLNÍ INDEX #120
Prevalence podvýživy2020
Odhadované procento populace s nedostatečným příjmem energie ve stravě. Zdroj může používat víceleté průměry.
Top 10
% · 2020Kompletní pořadí
Stáhnout CSV ↓| Pořadí | Země / území | Hodnota (%) | Rok |
|---|---|---|---|
| 01 | 52,1 | 2020 | |
| 02 | 43,6 | 2020 | |
| 03 | 40,6 | 2020 | |
| 04 | 37,5 | 2020 | |
| 05 | 35,2 | 2020 | |
| 06 | 34,7 | 2020 | |
| 07 | 33,9 | 2020 | |
| 08 | 33,1 | 2020 | |
| 09 | 30,6 | 2020 | |
| 10 | 30,1 | 2020 | |
| 11 | 28,3 | 2020 | |
| 12 | 28,2 | 2020 | |
| 13 | 27,7 | 2020 | |
| 14 | 27,5 | 2020 | |
| 14 | 27,5 | 2020 | |
| 16 | 26,6 | 2020 | |
| 17 | 26,3 | 2020 | |
| 18 | 25,8 | 2020 | |
| 19 | 22,8 | 2020 | |
| 19 | 22,8 | 2020 | |
| 21 | 21,8 | 2020 | |
| 22 | 20,8 | 2020 | |
| 23 | 20,6 | 2020 | |
| 24 | 20,3 | 2020 | |
| 25 | 19,9 | 2020 | |
| 26 | 19,7 | 2020 | |
| 27 | 18,5 | 2020 | |
| 27 | 18,5 | 2020 | |
| 29 | 18 | 2020 | |
| 30 | 17,5 | 2020 | |
| 31 | 16,7 | 2020 | |
| 32 | 16,6 | 2020 | |
| 33 | 16 | 2020 | |
| 34 | 15,9 | 2020 | |
| 34 | 15,9 | 2020 | |
| 36 | 15,8 | 2020 | |
| 37 | 15,2 | 2020 | |
| 38 | 15,1 | 2020 | |
| 39 | 14,9 | 2020 | |
| 40 | 14,5 | 2020 | |
| 41 | 14,3 | 2020 | |
| 42 | 13,7 | 2020 | |
| 43 | 13,5 | 2020 | |
| 44 | 13,4 | 2020 | |
| 44 | 13,4 | 2020 | |
| 44 | 13,4 | 2020 | |
| 47 | 12,6 | 2020 | |
| 48 | 12 | 2020 | |
| 49 | 11,7 | 2020 | |
| 50 | 11,4 | 2020 | |
| 51 | 11,1 | 2020 | |
| 51 | 11,1 | 2020 | |
| 53 | 10,9 | 2020 | |
| 54 | 10,8 | 2020 | |
| 55 | 10,2 | 2020 | |
| 56 | 9,2 | 2020 | |
| 57 | 9,1 | 2020 | |
| 57 | 9,1 | 2020 | |
| 59 | 9 | 2020 | |
| 60 | 8,7 | 2020 | |
| 61 | 8,6 | 2020 | |
| 62 | 8,2 | 2020 | |
| 63 | 7,5 | 2020 | |
| 64 | 7,1 | 2020 | |
| 65 | 7 | 2020 | |
| 65 | 7 | 2020 | |
| 67 | 6,9 | 2020 | |
| 68 | 6,6 | 2020 | |
| 68 | 6,6 | 2020 | |
| 70 | 6,3 | 2020 | |
| 71 | 6,2 | 2020 | |
| 72 | 6 | 2020 | |
| 73 | 5,9 | 2020 | |
| 73 | 5,9 | 2020 | |
| 73 | 5,9 | 2020 | |
| 76 | 5,8 | 2020 | |
| 76 | 5,8 | 2020 | |
| 78 | 5,7 | 2020 | |
| 78 | 5,7 | 2020 | |
| 80 | 5,6 | 2020 | |
| 81 | 5,4 | 2020 | |
| 82 | 5,3 | 2020 | |
| 82 | 5,3 | 2020 | |
| 82 | 5,3 | 2020 | |
| 85 | 5,2 | 2020 | |
| 85 | 5,2 | 2020 | |
| 85 | 5,2 | 2020 | |
| 88 | 5,1 | 2020 | |
| 89 | 5 | 2020 | |
| 89 | 5 | 2020 | |
| 91 | 4,8 | 2020 | |
| 92 | 4,7 | 2020 | |
| 93 | 4,5 | 2020 | |
| 94 | 4,4 | 2020 | |
| 95 | 4,3 | 2020 | |
| 95 | 4,3 | 2020 | |
| 97 | 4,2 | 2020 | |
| 98 | 3,7 | 2020 | |
| 99 | 3,6 | 2020 | |
| 100 | 3,5 | 2020 | |
| 101 | 3,4 | 2020 | |
| 101 | 3,4 | 2020 | |
| 103 | 3,3 | 2020 | |
| 104 | 3,1 | 2020 | |
| 105 | 2,8 | 2020 | |
| 105 | 2,8 | 2020 | |
| 105 | 2,8 | 2020 | |
| 105 | 2,8 | 2020 | |
| 109 | 2,7 | 2020 | |
| 109 | 2,7 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 | |
| 111 | 2,5 | 2020 |
Žádné odpovídající země.
Jak toto hodnocení funguje
Pro roční statistiky je výchozím nastavením nejnovější rok pokrývající alespoň 70 % maximálního dostupného pokrytí země a pokud je to možné, alespoň 20 ekonomik. Hodnocení používá jeden rok nebo vydání zprávy; chybějící pozorování nejsou nahrazena jiným rokem. Lze vybrat novější ročníky s nižším pokrytím.
Míra úmyslných vražd a mírové skóre se řadí od nejnižší po nejvyšší; ostatní ukazatele se řadí od nejvyšší po nejnižší. Hodnosti používají původní hodnoty a soutěžní hodnocení pro nerozhodné výsledky, například 1, 2, 2, 4. Filtrování nebo změna pořadí zobrazení nepřepočítává globální hodnocení. Vyšší hodnoty nemusí být nutně lepší.
Statistiky odrážejí snímek veřejného zdroje, nikoli živá měření. Některé řady jsou modelované odhady nebo víceleté průměry. Viz původní metadata.
Žádné pozorování (50)
Americká Samoa · Americké Panenské ostrovy · Andorra · Antigua a Barbuda · Aruba · Bahamy · Bahrajn · Bermudy · Bhútán · Britské Panenské ostrovy · Brunej · Burundi · Curaçao · Eritrea · Faerské ostrovy · Gibraltar · Grenada · Grónsko · Guam · Japonsko · Jemen · Kajmanské ostrovy · Katar · Kosovo · Kuba · Laos · Lesotho · Lichtenštejnsko · Maledivy · Marshallovy ostrovy · Mikronésie · Monako · Nauru · Normanské ostrovy · Ostrov Man · Palau · Palestinská území · Portoriko · Rovníková Guinea · San Marino · Severní Korea · Severní Mariany · Singapur · Svatá Lucie · Svatý Kryštof a Nevis · Svatý Martin (Francie) · Svatý Martin (Nizozemsko) · Tonga · Turks a Caicos · Tuvalu
Zdroj a definice
- Definice indikátoru
- Odhadované procento populace s nedostatečným příjmem energie ve stravě. Zdroj může používat víceleté průměry.
- Jednotka
- %
- Zdroj a definice
- World Bank ·
SN.ITK.DEFC.ZS
Původní metadata
Prevalence of undernourishment is the percentage of the population whose habitual food consumption is insufficient to provide the dietary energy levels that are required to maintain a normal active and healthy life. Data showing as 2.5 may signify a prevalence of undernourishment below 2.5%.
{
"id": "SN.ITK.DEFC.ZS",
"name": "Prevalence of undernourishment (% of population)",
"unit": "",
"source": {
"id": "2",
"value": "World Development Indicators"
},
"sourceNote": "Prevalence of undernourishment is the percentage of the population whose habitual food consumption is insufficient to provide the dietary energy levels that are required to maintain a normal active and healthy life. Data showing as 2.5 may signify a prevalence of undernourishment below 2.5%.",
"sourceOrganization": "Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO), uri: http://www.fao.org/faostat/en/#home",
"topics": [
{
"id": "8",
"value": "Health "
}
]
}