A GLOBÁLIS INDEX #120
Az alultápláltság elterjedtsége2024
A populáció becsült százalékos aránya elégtelen táplálkozási energiabevitellel. A forrás több éves átlagokat is használhat.
Top 10
% · 2024Teljes rangsor
CSV letöltése ↓| Rang | Ország/terület | Érték (%) | Év |
|---|---|---|---|
| 01 | 56,5 | 2024 | |
| 02 | 51,4 | 2024 | |
| 03 | 41,8 | 2024 | |
| 04 | 41 | 2024 | |
| 05 | 40,8 | 2024 | |
| 06 | 39,5 | 2024 | |
| 07 | 37,3 | 2024 | |
| 08 | 34,9 | 2024 | |
| 09 | 33,6 | 2024 | |
| 10 | 30,5 | 2024 | |
| 11 | 29,8 | 2024 | |
| 12 | 27,8 | 2024 | |
| 13 | 27 | 2024 | |
| 14 | 25,3 | 2024 | |
| 15 | 25 | 2024 | |
| 16 | 24,5 | 2024 | |
| 17 | 23,3 | 2024 | |
| 18 | 23 | 2024 | |
| 19 | 22,6 | 2024 | |
| 20 | 22,3 | 2024 | |
| 21 | 22,2 | 2024 | |
| 22 | 20,9 | 2024 | |
| 23 | 20,1 | 2024 | |
| 24 | 20 | 2024 | |
| 25 | 19,9 | 2024 | |
| 26 | 19,5 | 2024 | |
| 27 | 19,1 | 2024 | |
| 27 | 19,1 | 2024 | |
| 29 | 18,7 | 2024 | |
| 30 | 18,4 | 2024 | |
| 31 | 18,2 | 2024 | |
| 32 | 17,5 | 2024 | |
| 33 | 17,4 | 2024 | |
| 34 | 16,9 | 2024 | |
| 35 | 16,5 | 2024 | |
| 36 | 16,1 | 2024 | |
| 37 | 15,1 | 2024 | |
| 38 | 14,7 | 2024 | |
| 39 | 14,3 | 2024 | |
| 40 | 13,4 | 2024 | |
| 41 | 12,9 | 2024 | |
| 42 | 12,7 | 2024 | |
| 42 | 12,7 | 2024 | |
| 44 | 12,2 | 2024 | |
| 45 | 12,1 | 2024 | |
| 46 | 11,7 | 2024 | |
| 47 | 11,4 | 2024 | |
| 48 | 11,2 | 2024 | |
| 49 | 11,1 | 2024 | |
| 49 | 11,1 | 2024 | |
| 51 | 11 | 2024 | |
| 52 | 10,8 | 2024 | |
| 52 | 10,8 | 2024 | |
| 54 | 10,4 | 2024 | |
| 55 | 10,2 | 2024 | |
| 56 | 10 | 2024 | |
| 57 | 9,8 | 2024 | |
| 58 | 8,7 | 2024 | |
| 59 | 8,4 | 2024 | |
| 60 | 8,2 | 2024 | |
| 61 | 8,1 | 2024 | |
| 62 | 8 | 2024 | |
| 62 | 8 | 2024 | |
| 64 | 7,2 | 2024 | |
| 65 | 7,1 | 2024 | |
| 66 | 6,7 | 2024 | |
| 67 | 6,5 | 2024 | |
| 68 | 6,4 | 2024 | |
| 69 | 6,3 | 2024 | |
| 70 | 6,1 | 2024 | |
| 71 | 5,8 | 2024 | |
| 72 | 5,7 | 2024 | |
| 73 | 5,6 | 2024 | |
| 74 | 5,4 | 2024 | |
| 75 | 5,3 | 2024 | |
| 75 | 5,3 | 2024 | |
| 75 | 5,3 | 2024 | |
| 78 | 5,2 | 2024 | |
| 79 | 5 | 2024 | |
| 80 | 4,9 | 2024 | |
| 80 | 4,9 | 2024 | |
| 80 | 4,9 | 2024 | |
| 83 | 4,8 | 2024 | |
| 84 | 4,7 | 2024 | |
| 84 | 4,7 | 2024 | |
| 86 | 4,6 | 2024 | |
| 87 | 4,4 | 2024 | |
| 88 | 4,1 | 2024 | |
| 88 | 4,1 | 2024 | |
| 88 | 4,1 | 2024 | |
| 88 | 4,1 | 2024 | |
| 92 | 4 | 2024 | |
| 93 | 3,8 | 2024 | |
| 94 | 3,5 | 2024 | |
| 95 | 3,4 | 2024 | |
| 95 | 3,4 | 2024 | |
| 97 | 3,1 | 2024 | |
| 98 | 3 | 2024 | |
| 99 | 2,8 | 2024 | |
| 99 | 2,8 | 2024 | |
| 101 | 2,6 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 | |
| 102 | 2,5 | 2024 |
Nincsenek megfelelő országok.
Hogyan működik ez a rangsor?
Az éves statisztikáknál az alapértelmezett a legújabb év, amely a maximális elérhető országlefedettség legalább 70%-át fedi le, és ahol lehetséges, legalább 20 gazdaságot. A rangsor egy éves vagy jelentési kiadást használ; a hiányzó megfigyeléseket nem pótolják másik évvel. Újabb, alacsonyabb fedezetű évek választhatók.
A szándékos emberölések aránya és a békepontszámok a legalacsonyabbtól a legmagasabbig terjednek; a többi mutató a legmagasabbtól a legalacsonyabbig terjed. A rangsorok eredeti értékeket és versenyrangsort használnak a holtversenyeknél, például 1, 2, 2, 4. A szűrés vagy a megjelenítési sorrend megváltoztatása nem számítja újra a globális helyezéseket. A magasabb értékek nem feltétlenül jobbak.
A statisztikák a nyilvános forrásból származó pillanatfelvételeket tükrözik, nem az élő méréseket. Egyes sorozatok modellezett becslések vagy többéves átlagok. Lásd az eredeti metaadatokat.
Nincs megfigyelés (52)
Amerikai Szamoa · Amerikai Virgin-szigetek · Andorra · Antigua és Barbuda · Aruba · Bahama-szigetek · Bahrein · Bermuda · Bhután · Brit Virgin-szigetek · Brunei · Burundi · Csatorna-szigetek · Curaçao · Egyenlítői-Guinea · Eritrea · Feröer szigetek · Gibraltár · Grenada · Grönland · Guam · Hongkong KKT · Jemen · Kajmán-szigetek · Katar · Koszovó · Lesotho · Liechtenstein · Makaó KKT · Maldív-szigetek · Man-sziget · Marshall-szigetek · Mikronézia · Monaco · Nauru · Nicaragua · Palau · Palesztin Autonómia · Puerto Rico · Saint Kitts és Nevis · Saint Lucia · Saint Martin · San Marino · Sint Maarten · Szingapúr · Szlovákia · Szudán · Tonga · Turks- és Caicos-szigetek · Tuvalu · Észak-Korea · Északi Mariana-szigetek
Forrás és meghatározás
- Az indikátor meghatározása
- A populáció becsült százalékos aránya elégtelen táplálkozási energiabevitellel. A forrás több éves átlagokat is használhat.
- Egység
- %
- Forrás és meghatározás
- World Bank ·
SN.ITK.DEFC.ZS
Eredeti metaadatok
Prevalence of undernourishment is the percentage of the population whose habitual food consumption is insufficient to provide the dietary energy levels that are required to maintain a normal active and healthy life. Data showing as 2.5 may signify a prevalence of undernourishment below 2.5%.
{
"id": "SN.ITK.DEFC.ZS",
"name": "Prevalence of undernourishment (% of population)",
"unit": "",
"source": {
"id": "2",
"value": "World Development Indicators"
},
"sourceNote": "Prevalence of undernourishment is the percentage of the population whose habitual food consumption is insufficient to provide the dietary energy levels that are required to maintain a normal active and healthy life. Data showing as 2.5 may signify a prevalence of undernourishment below 2.5%.",
"sourceOrganization": "Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO), uri: http://www.fao.org/faostat/en/#home",
"topics": [
{
"id": "8",
"value": "Health "
}
]
}