Verdensrangering / DATAUTforsker

DEN GLOBALE INDEKSEN #081

Jernbanerutelengde2021

Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.

World Bank
Historisk kildeserie Den siste observasjonen er mer enn tre år gammel. Det er det siste i dette kildebildet, ikke et nåværende estimat.
Sammenlignbart rangeringsår2021Siste publiserte år: 2021
Økonomier med tilgjengelige data65 / 217Ingen observasjon: 152
Land eller territorium på førsteplassUSA148 553 km

Topp 10

km · 2021
01USA
148 553
02Kina
109 767
03Russland
85 544
04India
68 103
05Canada
48 150
06Tyskland
33 401
07Frankrike
27 716
08Sør-Afrika
20 953
09Polen
18 620
10Italia
17 305

Komplett rangering

Last ned CSV ↓
Jernbanerutelengde · 2021 · km
RangeringLand/territoriumVerdi (km)År
01USA148 5532021
02Kina109 7672021
03Russland85 5442021
04India68 1032021
05Canada48 1502021
06Tyskland33 4012021
07Frankrike27 7162021
08Sør-Afrika20 9532021
09Polen18 6202021
10Italia17 3052021
11Storbritannia16 1792021
12Kasakhstan16 0062021
13Spania15 9632021
14Romania10 7692021
15Tyrkia10 5462021
16Sverige9 7142021
17Iran9 4552021
18Tsjekkia9 3572021
19Ungarn8 0372021
20Finland5 9182021
21Belarus5 4742021
22Østerrike4 9622021
23Usbekistan4 7322021
24Sør-Korea4 3092021
25Sveits4 1222021
26Bulgaria4 0312021
27Algerie4 0012021
28Norge3 8852021
29Kongo3 6412021
30Slovakia3 6262021
31Belgia3 6122021
32Serbia3 3482021
33Vietnam3 1592021
34Nederland3 0412021
35Kroatia2 6172021
36Portugal2 5272021
37Chile2 3962021
38Hellas2 3392021
39Marokko2 2952021
40Aserbajdsjan2 1392021
41Litauen1 9192021
42Latvia1 8592021
43Mongolia1 8212021
44Tunisia1 7772021
45Israel1 7202021
46Malaysia1 6552021
47Irland1 6502021
48Uruguay1 4982021
49Georgia1 3872021
50Slovenia1 2092021
51Moldova1 1492021
52Botswana8862021
53Kamerun8842021
54Mauritania7282021
55Armenia698,42021
56Nord-Makedonia6832021
57Madagaskar6732021
58Gabon6482021
59Elfenbenskysten6392021
60Tadsjikistan6202021
61Burkina Faso5182021
62Kirgisistan4172021
63De forente arabiske emirater2792021
64Luxemburg2712021
65Hongkong SAR Kina230,12021

Hvordan denne rangeringen fungerer

For årlig statistikk er standard det nyeste året som dekker minst 70 % av den maksimale tilgjengelige landsdekningen, og minst 20 økonomier der det er mulig. En rangering bruker ett års eller rapportutgave; manglende observasjoner erstattes ikke med et nytt år. Nyere år med lavere dekning kan velges.

Forsettlige drapsrater og fredspoeng rangerer fra lavest til høyest; andre indikatorer rangerer fra høyeste til laveste. Rangeringer bruker opprinnelige verdier og konkurranserangering for uavgjort, for eksempel 1, 2, 2, 4. Filtrering eller endring av visningsrekkefølgen beregner ikke globale rangeringer på nytt. Høyere verdier er ikke nødvendigvis bedre.

Statistikk gjenspeiler øyeblikksbildet av den offentlige kilden, ikke direkte målinger. Noen serier er modellerte estimater eller flerårige gjennomsnitt. Se originale metadata.

Ingen observasjon (152)

Afghanistan · Albania · Amerikansk Samoa · Andorra · Angola · Antigua og Barbuda · Argentina · Aruba · Australia · Bahamas · Bahrain · Bangladesh · Barbados · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnia-Hercegovina · Brasil · Brunei · Burundi · Caymanøyene · Colombia · Costa Rica · Cuba · Curaçao · Danmark · De amerikanske jomfruøyene · De britiske jomfruøyene · Den dominikanske republikk · Den sentralafrikanske republikk · Det palestinske området · Djibouti · Dominica · Ecuador · Egypt · Ekvatorial-Guinea · El Salvador · Eritrea · Estland · Eswatini · Etiopia · Fiji · Filippinene · Fransk Polynesia · Færøyene · Gambia · Ghana · Gibraltar · Grenada · Grønland · Guam · Guatemala · Guinea · Guinea-Bissau · Guyana · Haiti · Honduras · Indonesia · Irak · Island · Jamaica · Japan · Jemen · Jordan · Kambodsja · Kanaløyene · Kapp Verde · Kenya · Kiribati · Komorene · Kongo-Brazzaville · Kosovo · Kuwait · Kypros · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libya · Liechtenstein · Macao SAR Kina · Malawi · Maldivene · Mali · Malta · Man · Marshalløyene · Mauritius · Mexico · Mikronesiaføderasjonen · Monaco · Montenegro · Mosambik · Myanmar (Burma) · Namibia · Nauru · Nepal · New Zealand · Nicaragua · Niger · Nigeria · Nord-Korea · Nord-Marianene · Ny-Caledonia · Oman · Pakistan · Palau · Panama · Papua Ny-Guinea · Paraguay · Peru · Puerto Rico · Qatar · Rwanda · Saint Kitts og Nevis · Saint-Martin · Salomonøyene · Samoa · San Marino · Saudi-Arabia · Senegal · Seychellene · Sierra Leone · Singapore · Sint Maarten · Somalia · Sri Lanka · St. Lucia · St. Vincent og Grenadinene · Sudan · Surinam · Syria · São Tomé og Príncipe · Sør-Sudan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad og Tobago · Tsjad · Turkmenistan · Turks- og Caicosøyene · Tuvalu · Uganda · Ukraina · Vanuatu · Venezuela · Zambia · Zimbabwe · Øst-Timor

Kilde og definisjon

Indikatordefinisjon
Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.
Enhet
km
Kilde og definisjon
World Bank · IS.RRS.TOTL.KM
Åpen originalkilde ↗
Originale metadata
The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.

{
  "id": "IS.RRS.TOTL.KM",
  "name": "Rail lines (total route-km)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.",
  "sourceOrganization": "Railisa Database, International Union of Railways (UIC), uri: https://uic-stats.uic.org/",
  "topics": [
    {
      "id": "9",
      "value": "Infrastructure "
    }
  ]
}