Verdensrangering / DATAUTforsker

DEN GLOBALE INDEKSEN #081

Jernbanerutelengde2016

Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.

World Bank
Historisk kildeserie Den siste observasjonen er mer enn tre år gammel. Det er det siste i dette kildebildet, ikke et nåværende estimat.
Sammenlignbart rangeringsår2021Siste publiserte år: 2021
Økonomier med tilgjengelige data73 / 217Ingen observasjon: 144
Land eller territorium på førsteplassUSA151 270 km

Topp 10

km · 2016
01USA
151 270
02Kina
91 675
03Russland
85 375
04India
66 687
05Canada
48 498
06Tyskland
33 380
07Frankrike
29 237
08Ukraina
21 603
09Sør-Afrika
20 953
10Polen
18 429

Komplett rangering

Last ned CSV ↓
Jernbanerutelengde · 2016 · km
RangeringLand/territoriumVerdi (km)År
01USA151 2702016
02Kina91 6752016
03Russland85 3752016
04India66 6872016
05Canada48 4982016
06Tyskland33 3802016
07Frankrike29 2372016
08Ukraina21 6032016
09Sør-Afrika20 9532016
10Polen18 4292016
11Argentina17 6092016
12Italia16 7882016
13Storbritannia16 2572016
14Spania15 6502016
15Kasakhstan15 5292016
16Romania10 7662016
17Tyrkia10 1312016
18Sverige9 6842016
19Tsjekkia9 4632016
20Iran8 5762016
21Pakistan7 7912016
22Ungarn7 7492016
23Turkmenistan6 2302016
24Finland5 9262016
25Belarus5 4592016
26Indonesia5 3842016
27Egypt5 1532016
28Østerrike4 9172016
29Usbekistan4 3042016
30Norge4 2092016
31Sør-Korea4 0712016
32Sveits4 0342016
33Bulgaria4 0292016
34Algerie3 8432016
35Thailand3 7422016
36Serbia3 7362016
37Kongo3 6412016
38Slovakia3 6262016
39Belgia3 6022016
40Bangladesh2 8772016
41Kroatia2 6052016
42Vietnam2 5812016
43Portugal2 5462016
44Tunisia2 2442016
45Hellas2 2402016
46Irland2 1742016
47Marokko2 1092016
48Aserbajdsjan2 0742016
49Litauen1 9112016
50Latvia1 8602016
51Mongolia1 8102016
52Sri Lanka1 5622016
53Uruguay1 4982016
54Georgia1 4152016
55Israel1 3402016
56Slovenia1 2092016
57Moldova1 1512016
58Estland1 0342016
59Bosnia-Hercegovina1 0182016
60Kamerun1 0042016
61Botswana8862016
62Gabon8102016
63Etiopia7542016
64Mauritania7282016
65Nord-Makedonia6832016
66Armenia679,362016
67Elfenbenskysten6392016
68Tadsjikistan6202016
69Burkina Faso5182016
70Filippinene5092016
71Kirgisistan4242016
72Luxemburg2752016
73Montenegro2492016

Hvordan denne rangeringen fungerer

For årlig statistikk er standard det nyeste året som dekker minst 70 % av den maksimale tilgjengelige landsdekningen, og minst 20 økonomier der det er mulig. En rangering bruker ett års eller rapportutgave; manglende observasjoner erstattes ikke med et nytt år. Nyere år med lavere dekning kan velges.

Forsettlige drapsrater og fredspoeng rangerer fra lavest til høyest; andre indikatorer rangerer fra høyeste til laveste. Rangeringer bruker opprinnelige verdier og konkurranserangering for uavgjort, for eksempel 1, 2, 2, 4. Filtrering eller endring av visningsrekkefølgen beregner ikke globale rangeringer på nytt. Høyere verdier er ikke nødvendigvis bedre.

Statistikk gjenspeiler øyeblikksbildet av den offentlige kilden, ikke direkte målinger. Noen serier er modellerte estimater eller flerårige gjennomsnitt. Se originale metadata.

Ingen observasjon (144)

Afghanistan · Albania · Amerikansk Samoa · Andorra · Angola · Antigua og Barbuda · Aruba · Australia · Bahamas · Bahrain · Barbados · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Brasil · Brunei · Burundi · Caymanøyene · Chile · Colombia · Costa Rica · Cuba · Curaçao · Danmark · De amerikanske jomfruøyene · De britiske jomfruøyene · De forente arabiske emirater · Den dominikanske republikk · Den sentralafrikanske republikk · Det palestinske området · Djibouti · Dominica · Ecuador · Ekvatorial-Guinea · El Salvador · Eritrea · Eswatini · Fiji · Fransk Polynesia · Færøyene · Gambia · Ghana · Gibraltar · Grenada · Grønland · Guam · Guatemala · Guinea · Guinea-Bissau · Guyana · Haiti · Honduras · Hongkong SAR Kina · Irak · Island · Jamaica · Japan · Jemen · Jordan · Kambodsja · Kanaløyene · Kapp Verde · Kenya · Kiribati · Komorene · Kongo-Brazzaville · Kosovo · Kuwait · Kypros · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libya · Liechtenstein · Macao SAR Kina · Madagaskar · Malawi · Malaysia · Maldivene · Mali · Malta · Man · Marshalløyene · Mauritius · Mexico · Mikronesiaføderasjonen · Monaco · Mosambik · Myanmar (Burma) · Namibia · Nauru · Nederland · Nepal · New Zealand · Nicaragua · Niger · Nigeria · Nord-Korea · Nord-Marianene · Ny-Caledonia · Oman · Palau · Panama · Papua Ny-Guinea · Paraguay · Peru · Puerto Rico · Qatar · Rwanda · Saint Kitts og Nevis · Saint-Martin · Salomonøyene · Samoa · San Marino · Saudi-Arabia · Senegal · Seychellene · Sierra Leone · Singapore · Sint Maarten · Somalia · St. Lucia · St. Vincent og Grenadinene · Sudan · Surinam · Syria · São Tomé og Príncipe · Sør-Sudan · Tanzania · Togo · Tonga · Trinidad og Tobago · Tsjad · Turks- og Caicosøyene · Tuvalu · Uganda · Vanuatu · Venezuela · Zambia · Zimbabwe · Øst-Timor

Kilde og definisjon

Indikatordefinisjon
Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.
Enhet
km
Kilde og definisjon
World Bank · IS.RRS.TOTL.KM
Åpen originalkilde ↗
Originale metadata
The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.

{
  "id": "IS.RRS.TOTL.KM",
  "name": "Rail lines (total route-km)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.",
  "sourceOrganization": "Railisa Database, International Union of Railways (UIC), uri: https://uic-stats.uic.org/",
  "topics": [
    {
      "id": "9",
      "value": "Infrastructure "
    }
  ]
}