Verdensrangering / DATAUTforsker

DEN GLOBALE INDEKSEN #081

Jernbanerutelengde2020

Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.

World Bank
Historisk kildeserie Den siste observasjonen er mer enn tre år gammel. Det er det siste i dette kildebildet, ikke et nåværende estimat.
Sammenlignbart rangeringsår2021Siste publiserte år: 2021
Økonomier med tilgjengelige data66 / 217Ingen observasjon: 151
Land eller territorium på førsteplassUSA148 750 km

Topp 10

km · 2020
01USA
148 750
02Kina
106 235
03Russland
85 555
04India
67 956
05Canada
48 309
06Tyskland
33 399
07Frankrike
27 872
08Ukraina
21 626
09Sør-Afrika
20 953
10Polen
18 611

Komplett rangering

Last ned CSV ↓
Jernbanerutelengde · 2020 · km
RangeringLand/territoriumVerdi (km)År
01USA148 7502020
02Kina106 2352020
03Russland85 5552020
04India67 9562020
05Canada48 3092020
06Tyskland33 3992020
07Frankrike27 8722020
08Ukraina21 6262020
09Sør-Afrika20 9532020
10Polen18 6112020
11Italia17 2562020
12Storbritannia16 3512020
13Kasakhstan16 0632020
14Spania15 8482020
15Romania10 7692020
16Tyrkia10 3782020
17Sverige9 7112020
18Iran9 4542020
19Tsjekkia9 3772020
20Ungarn7 5882020
21Finland5 9182020
22Belarus5 4542020
23Østerrike4 9662020
24Usbekistan4 7322020
25Sør-Korea4 2852020
26Bulgaria4 0292020
27Norge3 8852020
28Sveits3 6722020
29Kongo3 6412020
30Slovakia3 6272020
31Belgia3 6152020
32Serbia3 3332020
33Vietnam3 1592020
34Zimbabwe3 1202020
35Nederland3 0782020
36Sudan2 7472020
37Kroatia2 6172020
38Portugal2 5262020
39Chile2 3962020
40Hellas2 3452020
41Marokko2 2952020
42Aserbajdsjan2 2392020
43Litauen1 9112020
44Irland1 8882020
45Latvia1 8592020
46Mongolia1 8212020
47Tunisia1 7772020
48Malaysia1 6552020
49Israel1 6192020
50Uruguay1 4982020
51Georgia1 4112020
52Slovenia1 2092020
53Moldova1 1512020
54Botswana8862020
55Kamerun8842020
56Mauritania7282020
57Armenia698,42020
58Nord-Makedonia6832020
59Madagaskar6732020
60Tadsjikistan6622020
61Gabon6482020
62Elfenbenskysten6392020
63Burkina Faso5182020
64Kirgisistan4242020
65Luxemburg2712020
66De forente arabiske emirater2612020

Hvordan denne rangeringen fungerer

For årlig statistikk er standard det nyeste året som dekker minst 70 % av den maksimale tilgjengelige landsdekningen, og minst 20 økonomier der det er mulig. En rangering bruker ett års eller rapportutgave; manglende observasjoner erstattes ikke med et nytt år. Nyere år med lavere dekning kan velges.

Forsettlige drapsrater og fredspoeng rangerer fra lavest til høyest; andre indikatorer rangerer fra høyeste til laveste. Rangeringer bruker opprinnelige verdier og konkurranserangering for uavgjort, for eksempel 1, 2, 2, 4. Filtrering eller endring av visningsrekkefølgen beregner ikke globale rangeringer på nytt. Høyere verdier er ikke nødvendigvis bedre.

Statistikk gjenspeiler øyeblikksbildet av den offentlige kilden, ikke direkte målinger. Noen serier er modellerte estimater eller flerårige gjennomsnitt. Se originale metadata.

Ingen observasjon (151)

Afghanistan · Albania · Algerie · Amerikansk Samoa · Andorra · Angola · Antigua og Barbuda · Argentina · Aruba · Australia · Bahamas · Bahrain · Bangladesh · Barbados · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnia-Hercegovina · Brasil · Brunei · Burundi · Caymanøyene · Colombia · Costa Rica · Cuba · Curaçao · Danmark · De amerikanske jomfruøyene · De britiske jomfruøyene · Den dominikanske republikk · Den sentralafrikanske republikk · Det palestinske området · Djibouti · Dominica · Ecuador · Egypt · Ekvatorial-Guinea · El Salvador · Eritrea · Estland · Eswatini · Etiopia · Fiji · Filippinene · Fransk Polynesia · Færøyene · Gambia · Ghana · Gibraltar · Grenada · Grønland · Guam · Guatemala · Guinea · Guinea-Bissau · Guyana · Haiti · Honduras · Hongkong SAR Kina · Indonesia · Irak · Island · Jamaica · Japan · Jemen · Jordan · Kambodsja · Kanaløyene · Kapp Verde · Kenya · Kiribati · Komorene · Kongo-Brazzaville · Kosovo · Kuwait · Kypros · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libya · Liechtenstein · Macao SAR Kina · Malawi · Maldivene · Mali · Malta · Man · Marshalløyene · Mauritius · Mexico · Mikronesiaføderasjonen · Monaco · Montenegro · Mosambik · Myanmar (Burma) · Namibia · Nauru · Nepal · New Zealand · Nicaragua · Niger · Nigeria · Nord-Korea · Nord-Marianene · Ny-Caledonia · Oman · Pakistan · Palau · Panama · Papua Ny-Guinea · Paraguay · Peru · Puerto Rico · Qatar · Rwanda · Saint Kitts og Nevis · Saint-Martin · Salomonøyene · Samoa · San Marino · Saudi-Arabia · Senegal · Seychellene · Sierra Leone · Singapore · Sint Maarten · Somalia · Sri Lanka · St. Lucia · St. Vincent og Grenadinene · Surinam · Syria · São Tomé og Príncipe · Sør-Sudan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad og Tobago · Tsjad · Turkmenistan · Turks- og Caicosøyene · Tuvalu · Uganda · Vanuatu · Venezuela · Zambia · Øst-Timor

Kilde og definisjon

Indikatordefinisjon
Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.
Enhet
km
Kilde og definisjon
World Bank · IS.RRS.TOTL.KM
Åpen originalkilde ↗
Originale metadata
The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.

{
  "id": "IS.RRS.TOTL.KM",
  "name": "Rail lines (total route-km)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.",
  "sourceOrganization": "Railisa Database, International Union of Railways (UIC), uri: https://uic-stats.uic.org/",
  "topics": [
    {
      "id": "9",
      "value": "Infrastructure "
    }
  ]
}