Verdensrangering / DATAUTforsker

DEN GLOBALE INDEKSEN #081

Jernbanerutelengde2018

Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.

World Bank
Historisk kildeserie Den siste observasjonen er mer enn tre år gammel. Det er det siste i dette kildebildet, ikke et nåværende estimat.
Sammenlignbart rangeringsår2021Siste publiserte år: 2021
Økonomier med tilgjengelige data78 / 217Ingen observasjon: 139
Land eller territorium på førsteplassUSA150 462 km

Topp 10

km · 2018
01USA
150 462
02Kina
96 353
03Russland
85 626
04India
69 249
05Canada
47 687
06Tyskland
33 440
07Frankrike
28 241
08Ukraina
21 626
09Sør-Afrika
20 953
10Polen
18 536

Komplett rangering

Last ned CSV ↓
Jernbanerutelengde · 2018 · km
RangeringLand/territoriumVerdi (km)År
01USA150 4622018
02Kina96 3532018
03Russland85 6262018
04India69 2492018
05Canada47 6872018
06Tyskland33 4402018
07Frankrike28 2412018
08Ukraina21 6262018
09Sør-Afrika20 9532018
10Polen18 5362018
11Argentina17 8662018
12Italia16 7812018
13Storbritannia16 2952018
14Kasakhstan16 0612018
15Spania15 6182018
16Romania10 7652018
17Tyrkia10 3152018
18Sverige9 7082018
19Tsjekkia9 4062018
20Iran9 3272018
21Pakistan7 7912018
22Turkmenistan7 6802018
23Ungarn7 5882018
24Finland5 9262018
25Indonesia5 4832018
26Belarus5 4592018
27Østerrike4 9552018
28Usbekistan4 6422018
29Sør-Korea4 2002018
29Norge4 2002018
31Sveits4 0472018
32Bulgaria4 0302018
33Algerie4 0162018
34Serbia3 7242018
35Kongo3 6412018
36Slovakia3 6272018
37Belgia3 6072018
38Zimbabwe3 1202018
39Nederland3 0782018
40Saudi-Arabia2 9392018
41Bangladesh2 8772018
42Sudan2 7472018
43Kroatia2 6052018
44Portugal2 5462018
45Chile2 3962018
46Vietnam2 3822018
47Marokko2 2952018
48Hellas2 2932018
49Aserbajdsjan2 1332018
50Litauen1 9112018
51Irland1 8882018
52Latvia1 8602018
53Mongolia1 8102018
54Tunisia1 7772018
55Malaysia1 6552018
56Sri Lanka1 5622018
57Israel1 5212018
58Uruguay1 4982018
59Georgia1 2852018
60Zambia1 2482018
61Slovenia1 2092018
62Moldova1 1512018
63Bosnia-Hercegovina1 0182018
64Botswana8862018
65Kamerun8842018
66Gabon8102018
67Etiopia7542018
68Mauritania7282018
69Armenia698,42018
70Nord-Makedonia6832018
71Madagaskar6732018
72Elfenbenskysten6392018
73Tadsjikistan6202018
74Burkina Faso5182018
75Kirgisistan4242018
76Luxemburg2882018
77De forente arabiske emirater2792018
78Montenegro2492018

Hvordan denne rangeringen fungerer

For årlig statistikk er standard det nyeste året som dekker minst 70 % av den maksimale tilgjengelige landsdekningen, og minst 20 økonomier der det er mulig. En rangering bruker ett års eller rapportutgave; manglende observasjoner erstattes ikke med et nytt år. Nyere år med lavere dekning kan velges.

Forsettlige drapsrater og fredspoeng rangerer fra lavest til høyest; andre indikatorer rangerer fra høyeste til laveste. Rangeringer bruker opprinnelige verdier og konkurranserangering for uavgjort, for eksempel 1, 2, 2, 4. Filtrering eller endring av visningsrekkefølgen beregner ikke globale rangeringer på nytt. Høyere verdier er ikke nødvendigvis bedre.

Statistikk gjenspeiler øyeblikksbildet av den offentlige kilden, ikke direkte målinger. Noen serier er modellerte estimater eller flerårige gjennomsnitt. Se originale metadata.

Ingen observasjon (139)

Afghanistan · Albania · Amerikansk Samoa · Andorra · Angola · Antigua og Barbuda · Aruba · Australia · Bahamas · Bahrain · Barbados · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Brasil · Brunei · Burundi · Caymanøyene · Colombia · Costa Rica · Cuba · Curaçao · Danmark · De amerikanske jomfruøyene · De britiske jomfruøyene · Den dominikanske republikk · Den sentralafrikanske republikk · Det palestinske området · Djibouti · Dominica · Ecuador · Egypt · Ekvatorial-Guinea · El Salvador · Eritrea · Estland · Eswatini · Fiji · Filippinene · Fransk Polynesia · Færøyene · Gambia · Ghana · Gibraltar · Grenada · Grønland · Guam · Guatemala · Guinea · Guinea-Bissau · Guyana · Haiti · Honduras · Hongkong SAR Kina · Irak · Island · Jamaica · Japan · Jemen · Jordan · Kambodsja · Kanaløyene · Kapp Verde · Kenya · Kiribati · Komorene · Kongo-Brazzaville · Kosovo · Kuwait · Kypros · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libya · Liechtenstein · Macao SAR Kina · Malawi · Maldivene · Mali · Malta · Man · Marshalløyene · Mauritius · Mexico · Mikronesiaføderasjonen · Monaco · Mosambik · Myanmar (Burma) · Namibia · Nauru · Nepal · New Zealand · Nicaragua · Niger · Nigeria · Nord-Korea · Nord-Marianene · Ny-Caledonia · Oman · Palau · Panama · Papua Ny-Guinea · Paraguay · Peru · Puerto Rico · Qatar · Rwanda · Saint Kitts og Nevis · Saint-Martin · Salomonøyene · Samoa · San Marino · Senegal · Seychellene · Sierra Leone · Singapore · Sint Maarten · Somalia · St. Lucia · St. Vincent og Grenadinene · Surinam · Syria · São Tomé og Príncipe · Sør-Sudan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad og Tobago · Tsjad · Turks- og Caicosøyene · Tuvalu · Uganda · Vanuatu · Venezuela · Øst-Timor

Kilde og definisjon

Indikatordefinisjon
Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.
Enhet
km
Kilde og definisjon
World Bank · IS.RRS.TOTL.KM
Åpen originalkilde ↗
Originale metadata
The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.

{
  "id": "IS.RRS.TOTL.KM",
  "name": "Rail lines (total route-km)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.",
  "sourceOrganization": "Railisa Database, International Union of Railways (UIC), uri: https://uic-stats.uic.org/",
  "topics": [
    {
      "id": "9",
      "value": "Infrastructure "
    }
  ]
}