Verdensrangering / DATAUTforsker

DEN GLOBALE INDEKSEN #081

Jernbanerutelengde2017

Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.

World Bank
Historisk kildeserie Den siste observasjonen er mer enn tre år gammel. Det er det siste i dette kildebildet, ikke et nåværende estimat.
Sammenlignbart rangeringsår2021Siste publiserte år: 2021
Økonomier med tilgjengelige data76 / 217Ingen observasjon: 141
Land eller territorium på førsteplassUSA150 966 km

Topp 10

km · 2017
01USA
150 966
02Kina
93 742
03Russland
85 545
04India
67 368
05Canada
48 150
06Tyskland
33 488
07Frankrike
29 248
08Ukraina
21 626
09Sør-Afrika
20 953
10Polen
18 513

Komplett rangering

Last ned CSV ↓
Jernbanerutelengde · 2017 · km
RangeringLand/territoriumVerdi (km)År
01USA150 9662017
02Kina93 7422017
03Russland85 5452017
04India67 3682017
05Canada48 1502017
06Tyskland33 4882017
07Frankrike29 2482017
08Ukraina21 6262017
09Sør-Afrika20 9532017
10Polen18 5132017
11Argentina17 6092017
12Italia16 7872017
13Storbritannia16 2942017
14Kasakhstan16 0402017
15Spania15 5592017
16Romania10 7662017
17Tyrkia10 2072017
18Sverige9 6842017
19Tsjekkia9 4082017
20Iran9 0212017
21Pakistan7 7912017
22Ungarn7 7522017
23Turkmenistan7 6802017
24Finland5 9262017
25Belarus5 4592017
26Østerrike4 9532017
27Indonesia4 7492017
28Usbekistan4 6422017
29Norge4 2082017
30Thailand4 0922017
31Sør-Korea4 0712017
32Sveits4 0512017
33Bulgaria4 0302017
34Algerie4 0162017
35Serbia3 7362017
36Kongo3 6412017
37Slovakia3 6262017
38Belgia3 6052017
39Bangladesh2 8772017
40Malaysia2 7732017
41Tanzania2 7012017
42Saudi-Arabia2 6202017
43Kroatia2 6052017
44Portugal2 5462017
45Vietnam2 3672017
46Hellas2 2402017
47Tunisia2 1652017
48Aserbajdsjan2 1322017
49Marokko2 1092017
50Chile2 0572017
51Litauen1 9112017
52Irland1 8882017
53Latvia1 8602017
54Mongolia1 8102017
55Sri Lanka1 5622017
56Uruguay1 4982017
57Israel1 4952017
58Georgia1 2852017
59Zambia1 2482017
60Slovenia1 2092017
61Moldova1 1512017
62Estland1 0332017
63Botswana8862017
64Kamerun8842017
65Gabon8102017
66Etiopia7542017
67Mauritania7282017
68Armenia685,662017
69Nord-Makedonia6832017
70Elfenbenskysten6392017
71Tadsjikistan6202017
72Burkina Faso5182017
73Kirgisistan4242017
74Bosnia-Hercegovina4172017
75Luxemburg2752017
76Montenegro2492017

Hvordan denne rangeringen fungerer

For årlig statistikk er standard det nyeste året som dekker minst 70 % av den maksimale tilgjengelige landsdekningen, og minst 20 økonomier der det er mulig. En rangering bruker ett års eller rapportutgave; manglende observasjoner erstattes ikke med et nytt år. Nyere år med lavere dekning kan velges.

Forsettlige drapsrater og fredspoeng rangerer fra lavest til høyest; andre indikatorer rangerer fra høyeste til laveste. Rangeringer bruker opprinnelige verdier og konkurranserangering for uavgjort, for eksempel 1, 2, 2, 4. Filtrering eller endring av visningsrekkefølgen beregner ikke globale rangeringer på nytt. Høyere verdier er ikke nødvendigvis bedre.

Statistikk gjenspeiler øyeblikksbildet av den offentlige kilden, ikke direkte målinger. Noen serier er modellerte estimater eller flerårige gjennomsnitt. Se originale metadata.

Ingen observasjon (141)

Afghanistan · Albania · Amerikansk Samoa · Andorra · Angola · Antigua og Barbuda · Aruba · Australia · Bahamas · Bahrain · Barbados · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Brasil · Brunei · Burundi · Caymanøyene · Colombia · Costa Rica · Cuba · Curaçao · Danmark · De amerikanske jomfruøyene · De britiske jomfruøyene · De forente arabiske emirater · Den dominikanske republikk · Den sentralafrikanske republikk · Det palestinske området · Djibouti · Dominica · Ecuador · Egypt · Ekvatorial-Guinea · El Salvador · Eritrea · Eswatini · Fiji · Filippinene · Fransk Polynesia · Færøyene · Gambia · Ghana · Gibraltar · Grenada · Grønland · Guam · Guatemala · Guinea · Guinea-Bissau · Guyana · Haiti · Honduras · Hongkong SAR Kina · Irak · Island · Jamaica · Japan · Jemen · Jordan · Kambodsja · Kanaløyene · Kapp Verde · Kenya · Kiribati · Komorene · Kongo-Brazzaville · Kosovo · Kuwait · Kypros · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libya · Liechtenstein · Macao SAR Kina · Madagaskar · Malawi · Maldivene · Mali · Malta · Man · Marshalløyene · Mauritius · Mexico · Mikronesiaføderasjonen · Monaco · Mosambik · Myanmar (Burma) · Namibia · Nauru · Nederland · Nepal · New Zealand · Nicaragua · Niger · Nigeria · Nord-Korea · Nord-Marianene · Ny-Caledonia · Oman · Palau · Panama · Papua Ny-Guinea · Paraguay · Peru · Puerto Rico · Qatar · Rwanda · Saint Kitts og Nevis · Saint-Martin · Salomonøyene · Samoa · San Marino · Senegal · Seychellene · Sierra Leone · Singapore · Sint Maarten · Somalia · St. Lucia · St. Vincent og Grenadinene · Sudan · Surinam · Syria · São Tomé og Príncipe · Sør-Sudan · Togo · Tonga · Trinidad og Tobago · Tsjad · Turks- og Caicosøyene · Tuvalu · Uganda · Vanuatu · Venezuela · Zimbabwe · Øst-Timor

Kilde og definisjon

Indikatordefinisjon
Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.
Enhet
km
Kilde og definisjon
World Bank · IS.RRS.TOTL.KM
Åpen originalkilde ↗
Originale metadata
The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.

{
  "id": "IS.RRS.TOTL.KM",
  "name": "Rail lines (total route-km)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.",
  "sourceOrganization": "Railisa Database, International Union of Railways (UIC), uri: https://uic-stats.uic.org/",
  "topics": [
    {
      "id": "9",
      "value": "Infrastructure "
    }
  ]
}