Verdensrangering / DATAUTforsker

DEN GLOBALE INDEKSEN #081

Jernbanerutelengde2019

Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.

World Bank
Historisk kildeserie Den siste observasjonen er mer enn tre år gammel. Det er det siste i dette kildebildet, ikke et nåværende estimat.
Sammenlignbart rangeringsår2021Siste publiserte år: 2021
Økonomier med tilgjengelige data74 / 217Ingen observasjon: 143
Land eller territorium på førsteplassUSA149 489 km

Topp 10

km · 2019
01USA
149 489
02Kina
102 462
03Russland
85 494
04India
67 414
05Canada
47 987
06Tyskland
33 423
07Frankrike
28 157
08Ukraina
21 626
09Sør-Afrika
20 953
10Polen
18 538

Komplett rangering

Last ned CSV ↓
Jernbanerutelengde · 2019 · km
RangeringLand/territoriumVerdi (km)År
01USA149 4892019
02Kina102 4622019
03Russland85 4942019
04India67 4142019
05Canada47 9872019
06Tyskland33 4232019
07Frankrike28 1572019
08Ukraina21 6262019
09Sør-Afrika20 9532019
10Polen18 5382019
11Argentina17 8662019
12Italia16 7792019
13Storbritannia16 2952019
14Kasakhstan16 0612019
15Spania15 7182019
16Romania10 7592019
17Tyrkia10 3782019
18Sverige9 7012019
19Iran9 4542019
20Tsjekkia9 3962019
21Pakistan7 7912019
22Ungarn7 5882019
23Finland5 9232019
24Indonesia5 4832019
25Belarus5 4592019
26Østerrike4 9682019
27Usbekistan4 7352019
28Sør-Korea4 1092019
29Bulgaria4 0302019
30Algerie4 0202019
31Serbia3 7242019
32Sveits3 6472019
33Kongo3 6412019
34Slovakia3 6292019
35Belgia3 6152019
36Zimbabwe3 1202019
37Nederland3 0782019
38Bangladesh2 8772019
39Sudan2 7472019
40Kroatia2 6172019
41Portugal2 5262019
42Vietnam2 4812019
43Chile2 3962019
44Marokko2 2952019
45Hellas2 2802019
46Aserbajdsjan2 1402019
47Litauen1 9112019
48Irland1 8882019
49Latvia1 8602019
50Mongolia1 8142019
51Tunisia1 7772019
52Malaysia1 6552019
53Israel1 5992019
54Sri Lanka1 5622019
55Uruguay1 4982019
56Georgia1 3782019
57Zambia1 2482019
58Slovenia1 2092019
59Moldova1 1512019
60Bosnia-Hercegovina1 0182019
61Botswana8862019
62Kamerun8842019
63Mauritania7282019
64Armenia698,42019
65Nord-Makedonia6832019
66Madagaskar6732019
67Gabon6482019
68Elfenbenskysten6392019
69Tadsjikistan6202019
70Burkina Faso5182019
71Kirgisistan4242019
72Luxemburg2882019
73De forente arabiske emirater2612019
74Montenegro2502019

Hvordan denne rangeringen fungerer

For årlig statistikk er standard det nyeste året som dekker minst 70 % av den maksimale tilgjengelige landsdekningen, og minst 20 økonomier der det er mulig. En rangering bruker ett års eller rapportutgave; manglende observasjoner erstattes ikke med et nytt år. Nyere år med lavere dekning kan velges.

Forsettlige drapsrater og fredspoeng rangerer fra lavest til høyest; andre indikatorer rangerer fra høyeste til laveste. Rangeringer bruker opprinnelige verdier og konkurranserangering for uavgjort, for eksempel 1, 2, 2, 4. Filtrering eller endring av visningsrekkefølgen beregner ikke globale rangeringer på nytt. Høyere verdier er ikke nødvendigvis bedre.

Statistikk gjenspeiler øyeblikksbildet av den offentlige kilden, ikke direkte målinger. Noen serier er modellerte estimater eller flerårige gjennomsnitt. Se originale metadata.

Ingen observasjon (143)

Afghanistan · Albania · Amerikansk Samoa · Andorra · Angola · Antigua og Barbuda · Aruba · Australia · Bahamas · Bahrain · Barbados · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Brasil · Brunei · Burundi · Caymanøyene · Colombia · Costa Rica · Cuba · Curaçao · Danmark · De amerikanske jomfruøyene · De britiske jomfruøyene · Den dominikanske republikk · Den sentralafrikanske republikk · Det palestinske området · Djibouti · Dominica · Ecuador · Egypt · Ekvatorial-Guinea · El Salvador · Eritrea · Estland · Eswatini · Etiopia · Fiji · Filippinene · Fransk Polynesia · Færøyene · Gambia · Ghana · Gibraltar · Grenada · Grønland · Guam · Guatemala · Guinea · Guinea-Bissau · Guyana · Haiti · Honduras · Hongkong SAR Kina · Irak · Island · Jamaica · Japan · Jemen · Jordan · Kambodsja · Kanaløyene · Kapp Verde · Kenya · Kiribati · Komorene · Kongo-Brazzaville · Kosovo · Kuwait · Kypros · Laos · Lesotho · Libanon · Liberia · Libya · Liechtenstein · Macao SAR Kina · Malawi · Maldivene · Mali · Malta · Man · Marshalløyene · Mauritius · Mexico · Mikronesiaføderasjonen · Monaco · Mosambik · Myanmar (Burma) · Namibia · Nauru · Nepal · New Zealand · Nicaragua · Niger · Nigeria · Nord-Korea · Nord-Marianene · Norge · Ny-Caledonia · Oman · Palau · Panama · Papua Ny-Guinea · Paraguay · Peru · Puerto Rico · Qatar · Rwanda · Saint Kitts og Nevis · Saint-Martin · Salomonøyene · Samoa · San Marino · Saudi-Arabia · Senegal · Seychellene · Sierra Leone · Singapore · Sint Maarten · Somalia · St. Lucia · St. Vincent og Grenadinene · Surinam · Syria · São Tomé og Príncipe · Sør-Sudan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad og Tobago · Tsjad · Turkmenistan · Turks- og Caicosøyene · Tuvalu · Uganda · Vanuatu · Venezuela · Øst-Timor

Kilde og definisjon

Indikatordefinisjon
Jernbanerutelengde i kilometer. Rutelengde og total sporlengde er ulike mål.
Enhet
km
Kilde og definisjon
World Bank · IS.RRS.TOTL.KM
Åpen originalkilde ↗
Originale metadata
The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.

{
  "id": "IS.RRS.TOTL.KM",
  "name": "Rail lines (total route-km)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "The total length of rail line in the country operated for passenger transport, goods transport, or both.",
  "sourceOrganization": "Railisa Database, International Union of Railways (UIC), uri: https://uic-stats.uic.org/",
  "topics": [
    {
      "id": "9",
      "value": "Infrastructure "
    }
  ]
}