Wereldranglijst / GEGEVENSVERKENNING

DE WERELDWIJDE INDEX #055

Moedersterfte2018

Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.

World Bank
Vergelijkbaar rankingjaar2023Laatst gepubliceerd jaar: 2023
Economieën met beschikbare gegevens194 / 217Geen observatie: 23
Land of gebied op de eerste plaatsNigeria1.118 per 100.000 geboorten

Top-10

per 100.000 geboorten · 2018

Volledige ranglijst

CSV downloaden ↓
Moedersterfte · 2018 · per 100.000 geboorten
RangLand/gebiedWaarde (per 100.000 geboorten)Jaar
01Nigeria1.1182018
02Tsjaad1.0202018
03Zuid-Soedan9132018
04Centraal-Afrikaanse Republiek8812018
05Somalië7272018
06Liberia7072018
07Afghanistan6292018
08Benin5852018
08Guinee-Bissau5852018
10Guinee5602018
11Congo-Kinshasa5082018
12Lesotho4912018
12Sierra Leone4912018
14Madagaskar4662018
15Burundi4642018
16Gambia4502018
17Ivoorkust4492018
18Mauritanië4372018
19Togo4352018
20Mali4342018
21Niger4202018
22Zimbabwe3862018
23Eritrea3632018
24Haïti3582018
25Kameroen3542018
26Tanzania3192018
27Senegal3052018
28Ethiopië2972018
29Burkina Faso2862018
30Ghana2762018
31Nauru2692018
31Rwanda2692018
33Soedan2682018
34Malawi2672018
35Congo-Brazzaville2592018
36Oost-Timor2512018
37Oeganda2322018
38Comoren2092018
39Angola2082018
40Papoea-Nieuw-Guinea2052018
40Venezuela2052018
42Equatoriaal-Guinea2042018
43Myanmar (Birma)2012018
44Djibouti1992018
45Namibië1982018
46Kenia1832018
46Nepal1832018
48Pakistan1782018
49Gabon1762018
50Bangladesh1682018
50Indonesië1682018
52Marshalleilanden1672018
53Micronesia1632018
54Mozambique1592018
55Bolivia1572018
56Tuvalu1532018
57Cambodja1512018
58Laos1452018
59Salomonseilanden1362018
60Jemen1342018
61Eswatini1332018
62Zuid-Afrika1282018
63Zambia1172018
64Jamaica1122018
65Samoa1102018
66Vanuatu1082018
67Dominicaanse Republiek1072018
67Guatemala1072018
67India1072018
70Guyana1052018
71Suriname1012018
72Sao Tomé en Principe1002018
73Botswana992018
74Filipijnen922018
75Kiribati872018
76Marokko832018
77Bahama’s822018
77Palau822018
79Saint Kitts en Nevis782018
80Irak762018
81Algerije752018
82Tonga742018
83Noord-Korea692018
84Colombia672018
84Mauritius672018
84Nicaragua672018
87Libië662018
87Peru662018
89Brazilië622018
90Ecuador612018
91Belize602018
92Paraguay582018
93Saint Vincent en de Grenadines562018
94Bhutan552018
95Trinidad en Tobago532018
95Vietnam532018
97Honduras522018
98Kirgizië492018
98Seychellen492018
100Grenada462018
101Mongolië452018
102Mexico442018
103Kaapverdië432018
103Dominica432018
103Panama432018
103El Salvador432018
107Saint Lucia412018
108Maldiven402018
109Brunei392018
109Cuba392018
111Argentinië382018
111Tunesië382018
113Barbados372018
114Jordanië362018
115Fiji352018
116Thailand342018
117Antigua en Barbuda312018
118Maleisië292018
118Oezbekistan292018
120Costa Rica282018
121Armenië242018
121Georgië242018
123Letland232018
124China222018
125Azerbeidzjan212018
125Sri Lanka212018
125Syrië212018
128Egypte202018
128Moldavië202018
130Iran192018
130Palestijnse gebieden192018
132Verenigde Staten182018
133Turkije172018
134Bahrein162018
134Tadzjikistan162018
134Oekraïne162018
134Uruguay162018
138Libanon152018
138Roemenië152018
140Hongarije142018
140Oman142018
140Puerto Rico142018
140Portugal142018
144Canada132018
144Cyprus132018
146Rusland122018
146Servië122018
148Andorra112018
148Chili112018
148Kazachstan112018
151Frankrijk92018
151Verenigd Koninkrijk92018
151Litouwen92018
151Luxemburg92018
151Malta92018
156Finland82018
156Koeweit82018
156Saoedi-Arabië82018
156Singapore82018
160Albanië72018
160Oostenrijk72018
160Bulgarije72018
160Bosnië en Herzegovina72018
160Italië72018
160Montenegro72018
160Nieuw-Zeeland72018
160San Marino72018
168Zwitserland62018
168Monaco62018
170Australië52018
170België52018
170Denemarken52018
170Estland52018
170Griekenland52018
170Ierland52018
170Japan52018
170Zuid-Korea52018
170Nederland52018
170Qatar52018
170Slowakije52018
170Zweden52018
170Turkmenistan52018
183Duitsland42018
183IJsland42018
183Slovenië42018
186Verenigde Arabische Emiraten32018
186Tsjechië32018
186Spanje32018
186Kroatië32018
186Israël32018
186Noord-Macedonië32018
192Noorwegen22018
192Polen22018
194Belarus12018

Hoe deze rangschikking werkt

Voor jaarstatistieken is de standaard het nieuwste jaar, dat ten minste 70% van de maximaal beschikbare landendekking bestrijkt, en waar mogelijk ten minste 20 economieën. Een ranglijst maakt gebruik van een jaar- of rapporteditie; ontbrekende waarnemingen worden niet vervangen door een nieuw jaar. Er kan gekozen worden voor nieuwere jaren met een lagere dekking.

Opzettelijke moordcijfers en vredesscores worden gerangschikt van laag naar hoog; andere indicatoren rangschikken van hoog naar laag. Rangen gebruiken originele waarden en competitierangschikking voor gelijkspel, bijvoorbeeld 1, 2, 2, 4. Het filteren of wijzigen van de weergavevolgorde berekent de globale rangschikking niet opnieuw. Hogere waarden zijn niet noodzakelijkerwijs beter.

Statistieken weerspiegelen de momentopname van de openbare bron, en niet de live metingen. Sommige reeksen zijn gemodelleerde schattingen of meerjarige gemiddelden. Zie originele metadata.

Geen observatie (23)

Amerikaans-Samoa · Amerikaanse Maagdeneilanden · Aruba · Bermuda · Britse Maagdeneilanden · Curaçao · Faeröer · Frans-Polynesië · Gibraltar · Groenland · Guam · Hongkong SAR van China · Isle of Man · Kaaimaneilanden · Kanaaleilanden · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR van China · Nieuw-Caledonië · Noordelijke Marianen · Saint-Martin · Sint-Maarten · Turks- en Caicoseilanden

Bron en definitie

Indicatordefinitie
Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.
Eenheid
per 100.000 geboorten
Bron en definitie
World Bank · SH.STA.MMRT
Open de originele bron ↗
Originele metadata
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}