Kedudukan dunia / PENEROKA DATA

INDEKS GLOBAL #055

Kematian ibu bersalin2018

Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.

World Bank
Tahun kedudukan setanding2023Tahun terbitan terkini: 2023
Ekonomi dengan data tersedia194 / 217Tiada pemerhatian: 23
Negara atau wilayah di tempat pertamaNigeria1,118 setiap 100,000 kelahiran

10 teratas

setiap 100,000 kelahiran · 2018

Kedudukan lengkap

Muat turun CSV ↓
Kematian ibu bersalin · 2018 · setiap 100,000 kelahiran
KedudukanNegara / wilayahNilai (setiap 100,000 kelahiran)Tahun
01Nigeria1,1182018
02Chad1,0202018
03Sudan Selatan9132018
04Republik Afrika Tengah8812018
05Somalia7272018
06Liberia7072018
07Afghanistan6292018
08Benin5852018
08Guinea Bissau5852018
10Guinea5602018
11Congo - Kinshasa5082018
12Lesotho4912018
12Sierra Leone4912018
14Madagaskar4662018
15Burundi4642018
16Gambia4502018
17Cote d’Ivoire4492018
18Mauritania4372018
19Togo4352018
20Mali4342018
21Niger4202018
22Zimbabwe3862018
23Eritrea3632018
24Haiti3582018
25Cameroon3542018
26Tanzania3192018
27Senegal3052018
28Ethiopia2972018
29Burkina Faso2862018
30Ghana2762018
31Nauru2692018
31Rwanda2692018
33Sudan2682018
34Malawi2672018
35Congo - Brazzaville2592018
36Timor-Leste2512018
37Uganda2322018
38Comoros2092018
39Angola2082018
40Papua New Guinea2052018
40Venezuela2052018
42Guinea Khatulistiwa2042018
43Myanmar (Burma)2012018
44Djibouti1992018
45Namibia1982018
46Kenya1832018
46Nepal1832018
48Pakistan1782018
49Gabon1762018
50Bangladesh1682018
50Indonesia1682018
52Kepulauan Marshall1672018
53Micronesia1632018
54Mozambique1592018
55Bolivia1572018
56Tuvalu1532018
57Kemboja1512018
58Laos1452018
59Kepulauan Solomon1362018
60Yaman1342018
61Eswatini1332018
62Afrika Selatan1282018
63Zambia1172018
64Jamaica1122018
65Samoa1102018
66Vanuatu1082018
67Republik Dominica1072018
67Guatemala1072018
67India1072018
70Guyana1052018
71Surinam1012018
72Sao Tome dan Principe1002018
73Botswana992018
74Filipina922018
75Kiribati872018
76Maghribi832018
77Bahamas822018
77Palau822018
79Saint Kitts dan Nevis782018
80Iraq762018
81Algeria752018
82Tonga742018
83Korea Utara692018
84Colombia672018
84Mauritius672018
84Nicaragua672018
87Libya662018
87Peru662018
89Brazil622018
90Ecuador612018
91Belize602018
92Paraguay582018
93Saint Vincent dan Grenadines562018
94Bhutan552018
95Trinidad dan Tobago532018
95Vietnam532018
97Honduras522018
98Kyrgyzstan492018
98Seychelles492018
100Grenada462018
101Mongolia452018
102Mexico442018
103Cape Verde432018
103Dominica432018
103Panama432018
103El Salvador432018
107Saint Lucia412018
108Maldives402018
109Brunei392018
109Cuba392018
111Argentina382018
111Tunisia382018
113Barbados372018
114Jordan362018
115Fiji352018
116Thailand342018
117Antigua dan Barbuda312018
118Malaysia292018
118Uzbekistan292018
120Costa Rica282018
121Armenia242018
121Georgia242018
123Latvia232018
124China222018
125Azerbaijan212018
125Sri Lanka212018
125Syria212018
128Mesir202018
128Moldova202018
130Iran192018
130Wilayah Palestin192018
132Amerika Syarikat182018
133Turkiye172018
134Bahrain162018
134Tajikistan162018
134Ukraine162018
134Uruguay162018
138Lubnan152018
138Romania152018
140Hungary142018
140Oman142018
140Puerto Rico142018
140Portugal142018
144Kanada132018
144Cyprus132018
146Rusia122018
146Serbia122018
148Andorra112018
148Chile112018
148Kazakhstan112018
151Perancis92018
151United Kingdom92018
151Lithuania92018
151Luxembourg92018
151Malta92018
156Finland82018
156Kuwait82018
156Arab Saudi82018
156Singapura82018
160Albania72018
160Austria72018
160Bulgaria72018
160Bosnia dan Herzegovina72018
160Itali72018
160Montenegro72018
160New Zealand72018
160San Marino72018
168Switzerland62018
168Monaco62018
170Australia52018
170Belgium52018
170Denmark52018
170Estonia52018
170Greece52018
170Ireland52018
170Jepun52018
170Korea Selatan52018
170Belanda52018
170Qatar52018
170Slovakia52018
170Sweden52018
170Turkmenistan52018
183Jerman42018
183Iceland42018
183Slovenia42018
186Emiriah Arab Bersatu32018
186Czechia32018
186Sepanyol32018
186Croatia32018
186Israel32018
186Macedonia Utara32018
192Norway22018
192Poland22018
194Belarus12018

Bagaimana kedudukan ini berfungsi

Untuk statistik tahunan, lalai ialah tahun terbaharu yang meliputi sekurang-kurangnya 70% daripada liputan maksimum negara yang tersedia, dan sekurang-kurangnya 20 ekonomi jika boleh. Kedudukan menggunakan satu tahun atau edisi laporan; pemerhatian yang hilang tidak digantikan dengan tahun lain. Tahun baru dengan perlindungan yang lebih rendah boleh dipilih.

Kadar pembunuhan yang disengajakan dan skor keamanan berpangkat dari terendah hingga tertinggi; penunjuk lain berpangkat dari tertinggi hingga terendah. Kedudukan menggunakan nilai asal dan kedudukan persaingan untuk seri, contohnya 1, 2, 2, 4. Menapis atau menukar susunan paparan tidak mengira semula kedudukan global. Nilai yang lebih tinggi tidak semestinya lebih baik.

Statistik mencerminkan petikan sumber awam, bukan ukuran langsung. Sesetengah siri ialah anggaran model atau purata berbilang tahun. Lihat metadata asal.

Tiada pemerhatian (23)

Aruba · Bermuda · Curacao · Gibraltar · Greenland · Guam · Hong Kong SAR China · Isle of Man · Kepulauan Cayman · Kepulauan Channel · Kepulauan Faroe · Kepulauan Mariana Utara · Kepulauan Turks dan Caicos · Kepulauan Virgin A.S. · Kepulauan Virgin British · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR China · New Caledonia · Polinesia Perancis · Saint Martin · Samoa Amerika · Sint Maarten

Sumber & definisi

Takrif penunjuk
Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.
Unit
setiap 100,000 kelahiran
Sumber & definisi
World Bank · SH.STA.MMRT
Buka sumber asal ↗
Metadata asal
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}