Kedudukan dunia / PENEROKA DATA

INDEKS GLOBAL #055

Kematian ibu bersalin2021

Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.

World Bank
Tahun kedudukan setanding2023Tahun terbitan terkini: 2023
Ekonomi dengan data tersedia194 / 217Tiada pemerhatian: 23
Negara atau wilayah di tempat pertamaRepublik Afrika Tengah1,127 setiap 100,000 kelahiran

10 teratas

setiap 100,000 kelahiran · 2021

Kedudukan lengkap

Muat turun CSV ↓
Kematian ibu bersalin · 2021 · setiap 100,000 kelahiran
KedudukanNegara / wilayahNilai (setiap 100,000 kelahiran)Tahun
01Republik Afrika Tengah1,1272021
02Nigeria1,0462021
03Chad8692021
04Sudan Selatan7492021
05Somalia7262021
06Liberia6672021
07Afghanistan6602021
08Guinea Bissau6172021
09Benin5842021
10Lesotho5772021
11Guinea5332021
12Congo - Kinshasa5072021
13Madagaskar4672021
14Cote d’Ivoire4592021
15Burundi4472021
16Zimbabwe4462021
17Mauritania4252021
18Gambia4202021
19Mali4152021
20Sierra Leone4032021
21Togo3972021
22Niger3962021
23Haiti3852021
24Burkina Faso3542021
25Cameroon3422021
26Eritrea3382021
27Sudan3052021
28Congo - Brazzaville3012021
29Malawi2862021
30Bolivia2702021
31Nauru2662021
32Ghana2642021
33Senegal2632021
33Timor-Leste2632021
35Namibia2542021
35Rwanda2542021
37Venezuela2512021
38Ethiopia2502021
39Gabon2492021
40Myanmar (Burma)2312021
41Indonesia2262021
42Papua New Guinea2232021
43Djibouti2212021
44Eswatini2192021
45Uganda2162021
46Comoros2152021
47Angola2112021
48Kepulauan Marshall2062021
49Guinea Khatulistiwa2022021
50Bangladesh1942021
51Pakistan1932021
52Afrika Selatan1912021
53Guyana1892021
53Kemboja1892021
55Jamaica1862021
56Kenya1832021
57Mozambique1802021
58Bahamas1742021
59Nepal1732021
60Cuba1722021
61Botswana1652021
62Tanzania1622021
63Belize1572021
63Tuvalu1572021
65Yaman1562021
66Micronesia1552021
66India1552021
68Republik Dominica1532021
68Filipina1532021
68Kepulauan Solomon1532021
71Colombia1472021
72Surinam1442021
73Peru1412021
74Paraguay1402021
74Zambia1402021
76Laos1392021
77Brazil1282021
78Guatemala1252021
79Nicaragua1242021
79Vanuatu1242021
81Kiribati1222021
82Samoa1152021
83Saint Kitts dan Nevis1112021
84Dominica1102021
85Palau1092021
86Saint Vincent dan Grenadines1052021
87Mexico1042021
88Cyprus982021
88Libya982021
88Sao Tome dan Principe982021
91Saint Lucia942021
92Ecuador932021
93Maghribi922021
94Honduras882021
95Mauritius802021
96Algeria792021
96Jordan792021
98Iraq772021
99Argentina762021
99Tonga762021
101Kuwait752021
102Oman742021
102Seychelles742021
104Korea Utara722021
105Kyrgyzstan702021
106Fiji682021
107Tunisia652021
108Mongolia632021
109Georgia602021
109Maldives602021
111Panama592021
112El Salvador582021
113Armenia572021
114Cape Verde562021
115Azerbaijan552021
116Lubnan542021
116Trinidad dan Tobago542021
118Grenada522021
118Malaysia522021
118Vietnam522021
121Iran512021
122Bhutan502021
122Puerto Rico502021
124Uruguay492021
125Brunei442021
125Costa Rica442021
127Mesir422021
127Latvia422021
129Barbados382021
129Thailand382021
131San Marino352021
132Sri Lanka342021
133Antigua dan Barbuda322021
134Amerika Syarikat312021
135Hungary302021
135Syria302021
137Wilayah Palestin292021
138Uzbekistan282021
139Serbia262021
139Ukraine262021
141Tajikistan252021
142Moldova242021
143Kazakhstan232021
144China212021
144Rusia212021
146Romania202021
146Singapura202021
146Turkiye202021
149Portugal192021
150Andorra182021
151Montenegro152021
152Albania142021
152Kanada142021
152Chile142021
155Bosnia dan Herzegovina132021
155United Kingdom132021
157Croatia122021
157Macedonia Utara122021
157Arab Saudi122021
157Slovakia122021
161Bahrain102021
161Malta102021
163Bulgaria92021
163Perancis92021
163Greece92021
163Lithuania92021
167Denmark82021
167Estonia82021
167Finland82021
167New Zealand82021
167Slovenia82021
172Belgium72021
172Itali72021
172Qatar72021
175Emiriah Arab Bersatu62021
175Austria62021
175Ireland62021
175Luxembourg62021
175Turkmenistan62021
180Iceland52021
180Korea Selatan52021
180Monaco52021
180Belanda52021
180Sweden52021
185Australia42021
185Switzerland42021
185Czechia42021
185Jerman42021
185Sepanyol42021
185Jepun42021
191Israel32021
192Belarus22021
192Norway22021
192Poland22021

Bagaimana kedudukan ini berfungsi

Untuk statistik tahunan, lalai ialah tahun terbaharu yang meliputi sekurang-kurangnya 70% daripada liputan maksimum negara yang tersedia, dan sekurang-kurangnya 20 ekonomi jika boleh. Kedudukan menggunakan satu tahun atau edisi laporan; pemerhatian yang hilang tidak digantikan dengan tahun lain. Tahun baru dengan perlindungan yang lebih rendah boleh dipilih.

Kadar pembunuhan yang disengajakan dan skor keamanan berpangkat dari terendah hingga tertinggi; penunjuk lain berpangkat dari tertinggi hingga terendah. Kedudukan menggunakan nilai asal dan kedudukan persaingan untuk seri, contohnya 1, 2, 2, 4. Menapis atau menukar susunan paparan tidak mengira semula kedudukan global. Nilai yang lebih tinggi tidak semestinya lebih baik.

Statistik mencerminkan petikan sumber awam, bukan ukuran langsung. Sesetengah siri ialah anggaran model atau purata berbilang tahun. Lihat metadata asal.

Tiada pemerhatian (23)

Aruba · Bermuda · Curacao · Gibraltar · Greenland · Guam · Hong Kong SAR China · Isle of Man · Kepulauan Cayman · Kepulauan Channel · Kepulauan Faroe · Kepulauan Mariana Utara · Kepulauan Turks dan Caicos · Kepulauan Virgin A.S. · Kepulauan Virgin British · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR China · New Caledonia · Polinesia Perancis · Saint Martin · Samoa Amerika · Sint Maarten

Sumber & definisi

Takrif penunjuk
Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.
Unit
setiap 100,000 kelahiran
Sumber & definisi
World Bank · SH.STA.MMRT
Buka sumber asal ↗
Metadata asal
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}