Kedudukan dunia / PENEROKA DATA

INDEKS GLOBAL #055

Kematian ibu bersalin2019

Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.

World Bank
Tahun kedudukan setanding2023Tahun terbitan terkini: 2023
Ekonomi dengan data tersedia194 / 217Tiada pemerhatian: 23
Negara atau wilayah di tempat pertamaRepublik Afrika Tengah1,650 setiap 100,000 kelahiran

10 teratas

setiap 100,000 kelahiran · 2019

Kedudukan lengkap

Muat turun CSV ↓
Kematian ibu bersalin · 2019 · setiap 100,000 kelahiran
KedudukanNegara / wilayahNilai (setiap 100,000 kelahiran)Tahun
01Republik Afrika Tengah1,6502019
02Nigeria1,0912019
03Chad9582019
04Sudan Selatan7452019
05Liberia6892019
06Somalia6562019
07Afghanistan6012019
08Guinea Bissau5982019
09Benin5722019
10Guinea5482019
11Congo - Kinshasa4932019
12Lesotho4672019
13Sierra Leone4642019
14Madagaskar4622019
15Burundi4492019
16Cote d’Ivoire4292019
17Mauritania4242019
18Gambia4222019
19Mali4162019
19Togo4162019
21Niger4062019
22Zimbabwe3882019
23Eritrea3512019
23Haiti3512019
25Cameroon3362019
26Tanzania2922019
27Senegal2862019
28Burkina Faso2742019
29Ethiopia2692019
30Nauru2672019
31Sudan2622019
32Rwanda2612019
33Ghana2602019
33Malawi2602019
35Congo - Brazzaville2452019
36Timor-Leste2372019
37Uganda2192019
38Angola2022019
38Comoros2022019
38Venezuela2022019
41Papua New Guinea1992019
42Guinea Khatulistiwa1982019
43Myanmar (Burma)1952019
44Djibouti1942019
45Gabon1792019
46Kenya1762019
47Namibia1752019
48Pakistan1732019
49Nepal1702019
50Kepulauan Marshall1682019
51Indonesia1612019
52Bangladesh1572019
53Bolivia1562019
54Tuvalu1552019
55Micronesia1542019
56Kemboja1492019
57Laos1372019
58Kepulauan Solomon1352019
59Mozambique1342019
60Yaman1312019
61Jamaica1202019
62Afrika Selatan1192019
63Republik Dominica1182019
64Samoa1112019
65Guyana1072019
66Guatemala1062019
67Vanuatu1052019
68Zambia1032019
69India1012019
70Botswana1002019
71Surinam972019
72Eswatini962019
73Sao Tome dan Principe952019
74Filipina922019
75Kiribati892019
76Palau842019
77Bahamas822019
78Maghribi792019
79Iraq742019
79Saint Kitts dan Nevis742019
81Algeria732019
81Tonga732019
83Nicaragua692019
84Mauritius672019
85Colombia662019
85Korea Utara662019
87Brazil652019
87Libya652019
89Ecuador622019
90Belize612019
91Peru602019
92Paraguay582019
92Saint Vincent dan Grenadines582019
94Trinidad dan Tobago532019
95Bhutan522019
95Vietnam522019
97Honduras512019
98Grenada482019
98Seychelles482019
100Kyrgyzstan472019
101Mongolia452019
102Saint Lucia432019
102Mexico432019
104Cape Verde412019
104Dominica412019
104Panama412019
107Cuba402019
107El Salvador402019
109Maldives392019
110Brunei382019
111Tunisia372019
112Argentina362019
112Barbados362019
114Jordan352019
115Fiji342019
115Thailand342019
117Antigua dan Barbuda322019
118Uzbekistan292019
119Malaysia282019
120Costa Rica262019
121Syria242019
122Armenia232019
123Georgia222019
123Latvia222019
125Azerbaijan212019
125China212019
125Moldova212019
128Sri Lanka202019
129Mesir192019
130Iran182019
130Wilayah Palestin182019
130Amerika Syarikat182019
133Bahrain172019
133Turkiye172019
135Tajikistan162019
135Ukraine162019
135Uruguay162019
138Lubnan152019
138Portugal152019
140Oman142019
140Romania142019
142Cyprus132019
142Hungary132019
142Puerto Rico132019
145Kanada122019
145Luxembourg122019
145Rusia122019
145Serbia122019
149Andorra112019
149Chile112019
149Kazakhstan112019
152United Kingdom92019
152Lithuania92019
154Finland82019
154Perancis82019
154Malta82019
154New Zealand82019
154Arab Saudi82019
159Albania72019
159Austria72019
159Itali72019
159Kuwait72019
159Singapura72019
159San Marino72019
165Bulgaria62019
165Bosnia dan Herzegovina62019
165Switzerland62019
165Estonia62019
165Monaco62019
165Montenegro62019
171Australia52019
171Greece52019
171Jepun52019
171Korea Selatan52019
171Belanda52019
171Qatar52019
171Slovakia52019
171Turkmenistan52019
179Belgium42019
179Jerman42019
179Denmark42019
179Croatia42019
179Ireland42019
179Iceland42019
179Slovenia42019
179Sweden42019
187Emiriah Arab Bersatu32019
187Czechia32019
187Sepanyol32019
187Israel32019
187Macedonia Utara32019
192Norway22019
192Poland22019
194Belarus12019

Bagaimana kedudukan ini berfungsi

Untuk statistik tahunan, lalai ialah tahun terbaharu yang meliputi sekurang-kurangnya 70% daripada liputan maksimum negara yang tersedia, dan sekurang-kurangnya 20 ekonomi jika boleh. Kedudukan menggunakan satu tahun atau edisi laporan; pemerhatian yang hilang tidak digantikan dengan tahun lain. Tahun baru dengan perlindungan yang lebih rendah boleh dipilih.

Kadar pembunuhan yang disengajakan dan skor keamanan berpangkat dari terendah hingga tertinggi; penunjuk lain berpangkat dari tertinggi hingga terendah. Kedudukan menggunakan nilai asal dan kedudukan persaingan untuk seri, contohnya 1, 2, 2, 4. Menapis atau menukar susunan paparan tidak mengira semula kedudukan global. Nilai yang lebih tinggi tidak semestinya lebih baik.

Statistik mencerminkan petikan sumber awam, bukan ukuran langsung. Sesetengah siri ialah anggaran model atau purata berbilang tahun. Lihat metadata asal.

Tiada pemerhatian (23)

Aruba · Bermuda · Curacao · Gibraltar · Greenland · Guam · Hong Kong SAR China · Isle of Man · Kepulauan Cayman · Kepulauan Channel · Kepulauan Faroe · Kepulauan Mariana Utara · Kepulauan Turks dan Caicos · Kepulauan Virgin A.S. · Kepulauan Virgin British · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR China · New Caledonia · Polinesia Perancis · Saint Martin · Samoa Amerika · Sint Maarten

Sumber & definisi

Takrif penunjuk
Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.
Unit
setiap 100,000 kelahiran
Sumber & definisi
World Bank · SH.STA.MMRT
Buka sumber asal ↗
Metadata asal
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}