Wereldranglijst / GEGEVENSVERKENNING

DE WERELDWIJDE INDEX #055

Moedersterfte2019

Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.

World Bank
Vergelijkbaar rankingjaar2023Laatst gepubliceerd jaar: 2023
Economieën met beschikbare gegevens194 / 217Geen observatie: 23
Land of gebied op de eerste plaatsCentraal-Afrikaanse Republiek1.650 per 100.000 geboorten

Top-10

per 100.000 geboorten · 2019

Volledige ranglijst

CSV downloaden ↓
Moedersterfte · 2019 · per 100.000 geboorten
RangLand/gebiedWaarde (per 100.000 geboorten)Jaar
01Centraal-Afrikaanse Republiek1.6502019
02Nigeria1.0912019
03Tsjaad9582019
04Zuid-Soedan7452019
05Liberia6892019
06Somalië6562019
07Afghanistan6012019
08Guinee-Bissau5982019
09Benin5722019
10Guinee5482019
11Congo-Kinshasa4932019
12Lesotho4672019
13Sierra Leone4642019
14Madagaskar4622019
15Burundi4492019
16Ivoorkust4292019
17Mauritanië4242019
18Gambia4222019
19Mali4162019
19Togo4162019
21Niger4062019
22Zimbabwe3882019
23Eritrea3512019
23Haïti3512019
25Kameroen3362019
26Tanzania2922019
27Senegal2862019
28Burkina Faso2742019
29Ethiopië2692019
30Nauru2672019
31Soedan2622019
32Rwanda2612019
33Ghana2602019
33Malawi2602019
35Congo-Brazzaville2452019
36Oost-Timor2372019
37Oeganda2192019
38Angola2022019
38Comoren2022019
38Venezuela2022019
41Papoea-Nieuw-Guinea1992019
42Equatoriaal-Guinea1982019
43Myanmar (Birma)1952019
44Djibouti1942019
45Gabon1792019
46Kenia1762019
47Namibië1752019
48Pakistan1732019
49Nepal1702019
50Marshalleilanden1682019
51Indonesië1612019
52Bangladesh1572019
53Bolivia1562019
54Tuvalu1552019
55Micronesia1542019
56Cambodja1492019
57Laos1372019
58Salomonseilanden1352019
59Mozambique1342019
60Jemen1312019
61Jamaica1202019
62Zuid-Afrika1192019
63Dominicaanse Republiek1182019
64Samoa1112019
65Guyana1072019
66Guatemala1062019
67Vanuatu1052019
68Zambia1032019
69India1012019
70Botswana1002019
71Suriname972019
72Eswatini962019
73Sao Tomé en Principe952019
74Filipijnen922019
75Kiribati892019
76Palau842019
77Bahama’s822019
78Marokko792019
79Irak742019
79Saint Kitts en Nevis742019
81Algerije732019
81Tonga732019
83Nicaragua692019
84Mauritius672019
85Colombia662019
85Noord-Korea662019
87Brazilië652019
87Libië652019
89Ecuador622019
90Belize612019
91Peru602019
92Paraguay582019
92Saint Vincent en de Grenadines582019
94Trinidad en Tobago532019
95Bhutan522019
95Vietnam522019
97Honduras512019
98Grenada482019
98Seychellen482019
100Kirgizië472019
101Mongolië452019
102Saint Lucia432019
102Mexico432019
104Kaapverdië412019
104Dominica412019
104Panama412019
107Cuba402019
107El Salvador402019
109Maldiven392019
110Brunei382019
111Tunesië372019
112Argentinië362019
112Barbados362019
114Jordanië352019
115Fiji342019
115Thailand342019
117Antigua en Barbuda322019
118Oezbekistan292019
119Maleisië282019
120Costa Rica262019
121Syrië242019
122Armenië232019
123Georgië222019
123Letland222019
125Azerbeidzjan212019
125China212019
125Moldavië212019
128Sri Lanka202019
129Egypte192019
130Iran182019
130Palestijnse gebieden182019
130Verenigde Staten182019
133Bahrein172019
133Turkije172019
135Tadzjikistan162019
135Oekraïne162019
135Uruguay162019
138Libanon152019
138Portugal152019
140Oman142019
140Roemenië142019
142Cyprus132019
142Hongarije132019
142Puerto Rico132019
145Canada122019
145Luxemburg122019
145Rusland122019
145Servië122019
149Andorra112019
149Chili112019
149Kazachstan112019
152Verenigd Koninkrijk92019
152Litouwen92019
154Finland82019
154Frankrijk82019
154Malta82019
154Nieuw-Zeeland82019
154Saoedi-Arabië82019
159Albanië72019
159Oostenrijk72019
159Italië72019
159Koeweit72019
159Singapore72019
159San Marino72019
165Bulgarije62019
165Bosnië en Herzegovina62019
165Zwitserland62019
165Estland62019
165Monaco62019
165Montenegro62019
171Australië52019
171Griekenland52019
171Japan52019
171Zuid-Korea52019
171Nederland52019
171Qatar52019
171Slowakije52019
171Turkmenistan52019
179België42019
179Duitsland42019
179Denemarken42019
179Kroatië42019
179Ierland42019
179IJsland42019
179Slovenië42019
179Zweden42019
187Verenigde Arabische Emiraten32019
187Tsjechië32019
187Spanje32019
187Israël32019
187Noord-Macedonië32019
192Noorwegen22019
192Polen22019
194Belarus12019

Hoe deze rangschikking werkt

Voor jaarstatistieken is de standaard het nieuwste jaar, dat ten minste 70% van de maximaal beschikbare landendekking bestrijkt, en waar mogelijk ten minste 20 economieën. Een ranglijst maakt gebruik van een jaar- of rapporteditie; ontbrekende waarnemingen worden niet vervangen door een nieuw jaar. Er kan gekozen worden voor nieuwere jaren met een lagere dekking.

Opzettelijke moordcijfers en vredesscores worden gerangschikt van laag naar hoog; andere indicatoren rangschikken van hoog naar laag. Rangen gebruiken originele waarden en competitierangschikking voor gelijkspel, bijvoorbeeld 1, 2, 2, 4. Het filteren of wijzigen van de weergavevolgorde berekent de globale rangschikking niet opnieuw. Hogere waarden zijn niet noodzakelijkerwijs beter.

Statistieken weerspiegelen de momentopname van de openbare bron, en niet de live metingen. Sommige reeksen zijn gemodelleerde schattingen of meerjarige gemiddelden. Zie originele metadata.

Geen observatie (23)

Amerikaans-Samoa · Amerikaanse Maagdeneilanden · Aruba · Bermuda · Britse Maagdeneilanden · Curaçao · Faeröer · Frans-Polynesië · Gibraltar · Groenland · Guam · Hongkong SAR van China · Isle of Man · Kaaimaneilanden · Kanaaleilanden · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR van China · Nieuw-Caledonië · Noordelijke Marianen · Saint-Martin · Sint-Maarten · Turks- en Caicoseilanden

Bron en definitie

Indicatordefinitie
Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.
Eenheid
per 100.000 geboorten
Bron en definitie
World Bank · SH.STA.MMRT
Open de originele bron ↗
Originele metadata
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}