Wereldranglijst / GEGEVENSVERKENNING

DE WERELDWIJDE INDEX #055

Moedersterfte2020

Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.

World Bank
Vergelijkbaar rankingjaar2023Laatst gepubliceerd jaar: 2023
Economieën met beschikbare gegevens194 / 217Geen observatie: 23
Land of gebied op de eerste plaatsCentraal-Afrikaanse Republiek1.296 per 100.000 geboorten

Top-10

per 100.000 geboorten · 2020

Volledige ranglijst

CSV downloaden ↓
Moedersterfte · 2020 · per 100.000 geboorten
RangLand/gebiedWaarde (per 100.000 geboorten)Jaar
01Centraal-Afrikaanse Republiek1.2962020
02Nigeria1.0652020
03Tsjaad8772020
04Zuid-Soedan7292020
05Liberia6642020
06Somalië6552020
07Afghanistan6342020
08Guinee-Bissau6032020
09Benin5782020
10Lesotho5292020
11Guinee5282020
12Congo-Kinshasa4892020
13Ivoorkust4472020
13Madagaskar4472020
15Burundi4412020
16Sierra Leone4222020
17Mauritanië4132020
18Mali4052020
19Gambia4002020
20Togo3982020
21Niger3882020
22Zimbabwe3802020
23Haïti3462020
24Burkina Faso3342020
24Eritrea3342020
26Kameroen3162020
27Nauru3092020
28Soedan2732020
29Oost-Timor2572020
30Malawi2562020
31Ghana2532020
32Rwanda2522020
32Senegal2522020
34Congo-Brazzaville2472020
35Ethiopië2442020
36Bolivia2182020
37Oeganda2092020
38Venezuela2072020
39Tuvalu2062020
40Comoren1982020
40Myanmar (Birma)1982020
42Equatoriaal-Guinea1962020
43Angola1952020
44Gabon1942020
44Papoea-Nieuw-Guinea1942020
46Djibouti1922020
47Indonesië1842020
47Kenia1842020
49Marshalleilanden1782020
49Pakistan1782020
51Cambodja1642020
52Tanzania1602020
53Nepal1532020
54Bangladesh1522020
55Micronesia1502020
56Namibië1432020
57Jemen1352020
58Laos1322020
59Salomonseilanden1312020
60Jamaica1262020
61Mozambique1232020
62Dominicaanse Republiek1212020
63Zuid-Afrika1182020
64Palau1172020
65Samoa1142020
66Guyana1092020
67Vanuatu1072020
68Guatemala1022020
68Eswatini1022020
70India1012020
71Zambia992020
72Botswana982020
73Algerije972020
74Colombia942020
74Suriname942020
76Sao Tomé en Principe922020
77Ecuador912020
78Kiribati892020
79Belize882020
79Filipijnen882020
81Cyprus872020
81Nicaragua872020
83Brazilië852020
84Bahama’s842020
85Marokko812020
86Saint Kitts en Nevis802020
87Peru752020
88Panama742020
88Tonga742020
90Libië712020
91Paraguay692020
92Noord-Korea662020
93Irak632020
94Mexico612020
95Mauritius582020
96Honduras572020
96Saint Vincent en de Grenadines572020
98Kaapverdië562020
99Kirgizië552020
100Bhutan512020
100Grenada512020
100Seychellen512020
100Vietnam512020
104Andorra482020
104Maldiven482020
104El Salvador482020
107Dominica472020
107Mongolië472020
109San Marino462020
110Armenië432020
110Saint Lucia432020
112Jordanië412020
113Argentinië402020
113Cuba402020
113Tunesië402020
116Barbados392020
116Brunei392020
118Thailand362020
119Antigua en Barbuda352020
119Trinidad en Tobago352020
121Costa Rica342020
121Fiji342020
121Iran342020
124Koeweit332020
125Oman322020
126Egypte312020
127Georgië302020
128Moldavië292020
128Maleisië292020
128Oezbekistan292020
131Libanon272020
132Tadzjikistan252020
133Monaco242020
134Sri Lanka232020
134Syrië232020
136Verenigde Staten222020
137Azerbeidzjan212020
137Letland212020
139China202020
139Palestijnse gebieden202020
139Uruguay202020
142Rusland192020
142Turkije192020
144Hongarije182020
144Kazachstan182020
144Oekraïne182020
147Canada172020
148Roemenië162020
148Servië162020
150Montenegro152020
151Verenigd Koninkrijk142020
151Portugal142020
153Singapore132020
154Chili122020
154IJsland122020
154Zuid-Korea122020
154Slovenië122020
158Puerto Rico112020
158Saoedi-Arabië112020
160Malta102020
161Bulgarije92020
161Finland92020
161Frankrijk92020
164Italië82020
164Litouwen82020
164Nieuw-Zeeland82020
167Albanië72020
167Bahrein72020
167Bosnië en Herzegovina72020
167Griekenland72020
167Noord-Macedonië72020
172Verenigde Arabische Emiraten62020
172Oostenrijk62020
172Estland62020
172Ierland62020
172Luxemburg62020
172Qatar62020
178Australië52020
178Zwitserland52020
178Kroatië52020
178Zweden52020
178Turkmenistan52020
183België42020
183Duitsland42020
183Denemarken42020
183Spanje42020
183Japan42020
183Nederland42020
183Slowakije42020
190Tsjechië32020
190Israël32020
190Polen32020
193Belarus22020
193Noorwegen22020

Hoe deze rangschikking werkt

Voor jaarstatistieken is de standaard het nieuwste jaar, dat ten minste 70% van de maximaal beschikbare landendekking bestrijkt, en waar mogelijk ten minste 20 economieën. Een ranglijst maakt gebruik van een jaar- of rapporteditie; ontbrekende waarnemingen worden niet vervangen door een nieuw jaar. Er kan gekozen worden voor nieuwere jaren met een lagere dekking.

Opzettelijke moordcijfers en vredesscores worden gerangschikt van laag naar hoog; andere indicatoren rangschikken van hoog naar laag. Rangen gebruiken originele waarden en competitierangschikking voor gelijkspel, bijvoorbeeld 1, 2, 2, 4. Het filteren of wijzigen van de weergavevolgorde berekent de globale rangschikking niet opnieuw. Hogere waarden zijn niet noodzakelijkerwijs beter.

Statistieken weerspiegelen de momentopname van de openbare bron, en niet de live metingen. Sommige reeksen zijn gemodelleerde schattingen of meerjarige gemiddelden. Zie originele metadata.

Geen observatie (23)

Amerikaans-Samoa · Amerikaanse Maagdeneilanden · Aruba · Bermuda · Britse Maagdeneilanden · Curaçao · Faeröer · Frans-Polynesië · Gibraltar · Groenland · Guam · Hongkong SAR van China · Isle of Man · Kaaimaneilanden · Kanaaleilanden · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR van China · Nieuw-Caledonië · Noordelijke Marianen · Saint-Martin · Sint-Maarten · Turks- en Caicoseilanden

Bron en definitie

Indicatordefinitie
Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.
Eenheid
per 100.000 geboorten
Bron en definitie
World Bank · SH.STA.MMRT
Open de originele bron ↗
Originele metadata
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}