Wereldranglijst / GEGEVENSVERKENNING

DE WERELDWIJDE INDEX #055

Moedersterfte2022

Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.

World Bank
Vergelijkbaar rankingjaar2023Laatst gepubliceerd jaar: 2023
Economieën met beschikbare gegevens194 / 217Geen observatie: 23
Land of gebied op de eerste plaatsNigeria1.016 per 100.000 geboorten

Top-10

per 100.000 geboorten · 2022

Volledige ranglijst

CSV downloaden ↓
Moedersterfte · 2022 · per 100.000 geboorten
RangLand/gebiedWaarde (per 100.000 geboorten)Jaar
01Nigeria1.0162022
02Centraal-Afrikaanse Republiek8412022
03Tsjaad7752022
04Zuid-Soedan7042022
05Liberia6342022
06Somalië6222022
07Afghanistan5512022
08Benin5472022
09Guinee-Bissau5392022
10Guinee5002022
11Lesotho4772022
12Congo-Kinshasa4562022
13Madagaskar4392022
14Burundi4122022
15Ivoorkust4092022
16Mauritanië3852022
17Mali3812022
18Sierra Leone3702022
19Zimbabwe3682022
20Gambia3652022
21Togo3622022
22Niger3612022
23Haïti3312022
24Nauru3172022
25Burkina Faso3162022
26Eritrea3012022
27Kameroen2762022
28Soedan2632022
29Congo-Brazzaville2412022
30Ghana2392022
30Malawi2392022
32Oost-Timor2352022
33Rwanda2342022
34Senegal2282022
35Tuvalu2202022
36Venezuela2192022
37Gabon2162022
38Ethiopië2072022
39Myanmar (Birma)1932022
40Papoea-Nieuw-Guinea1892022
41Comoren1862022
42Angola1852022
43Oeganda1842022
44Equatoriaal-Guinea1832022
45Djibouti1742022
45Marshalleilanden1742022
47Bolivia1642022
48Pakistan1602022
49Cambodja1592022
50Kenia1552022
51Tanzania1522022
52Indonesië1482022
53Micronesia1442022
54Nepal1392022
55Jamaica1382022
56Bangladesh1312022
57Zuid-Afrika1292022
58Namibië1272022
59Salomonseilanden1262022
60Jemen1252022
61Dominicaanse Republiek1242022
62Palau1212022
63Botswana1202022
63Laos1202022
65Eswatini1122022
65Thailand1122022
67Belize1102022
67Samoa1102022
69Vanuatu1052022
70Brazilië1042022
70Mozambique1042022
72Saint Kitts en Nevis992022
73Guatemala972022
74Filipijnen922022
75India902022
76Seychellen892022
76Zambia892022
78Brunei882022
78Suriname882022
80Kiribati862022
81Guyana832022
82Sao Tomé en Principe822022
83Peru812022
84Bahama’s802022
85Paraguay782022
86Colombia742022
87Tonga722022
88Marokko712022
89Ecuador692022
90Noord-Korea672022
91Algerije642022
92Mauritius612022
92Nicaragua612022
94Libië602022
95Irak592022
96Saint Vincent en de Grenadines562022
97Puerto Rico552022
98Cyprus532022
99Grenada502022
100Bhutan492022
100Vietnam492022
102Honduras482022
102Saint Lucia482022
104Mexico452022
105Dominica442022
105Kirgizië442022
107Kaapverdië422022
108Cuba412022
108Mongolië412022
110Panama402022
111Argentinië392022
111El Salvador392022
113Barbados382022
113Maleisië382022
113Tunesië382022
116Antigua en Barbuda362022
117Jordanië352022
118Maldiven342022
118Singapore342022
120Azerbeidzjan322022
120Fiji322022
122Trinidad en Tobago302022
123Letland292022
124Armenië272022
124Costa Rica272022
124Oezbekistan272022
127Egypte242022
128Nieuw-Zeeland232022
129Georgië222022
129Sri Lanka222022
129San Marino222022
132Iran212022
132Syrië212022
132Turkije212022
135Uruguay202022
135Verenigde Staten202022
137Moldavië192022
138China182022
139Andorra172022
139Palestijnse gebieden172022
141Portugal162022
141Oekraïne162022
143Canada152022
143Verenigd Koninkrijk152022
143Libanon152022
143Slovenië152022
147Hongarije142022
147Kazachstan142022
147Servië142022
147Tadzjikistan142022
151Montenegro132022
151Oman132022
151Roemenië132022
151Rusland132022
155Bosnië en Herzegovina122022
155Chili122022
157België112022
158Bulgarije102022
158Griekenland102022
158Italië102022
158Malta102022
162Frankrijk92022
162Litouwen92022
162Saoedi-Arabië92022
165Albanië82022
165Finland82022
165Koeweit82022
165Qatar82022
169Oostenrijk72022
169Estland72022
169Ierland72022
169Zuid-Korea72022
173Denemarken62022
173Kroatië62022
173Luxemburg62022
176Bahrein52022
176IJsland52022
176Japan52022
176Monaco52022
176Slowakije52022
176Zweden52022
176Turkmenistan52022
183Australië42022
183Zwitserland42022
183Duitsland42022
183Spanje42022
183Nederland42022
188Tsjechië32022
188Israël32022
188Noord-Macedonië32022
188Noorwegen32022
192Verenigde Arabische Emiraten22022
192Polen22022
194Belarus12022

Hoe deze rangschikking werkt

Voor jaarstatistieken is de standaard het nieuwste jaar, dat ten minste 70% van de maximaal beschikbare landendekking bestrijkt, en waar mogelijk ten minste 20 economieën. Een ranglijst maakt gebruik van een jaar- of rapporteditie; ontbrekende waarnemingen worden niet vervangen door een nieuw jaar. Er kan gekozen worden voor nieuwere jaren met een lagere dekking.

Opzettelijke moordcijfers en vredesscores worden gerangschikt van laag naar hoog; andere indicatoren rangschikken van hoog naar laag. Rangen gebruiken originele waarden en competitierangschikking voor gelijkspel, bijvoorbeeld 1, 2, 2, 4. Het filteren of wijzigen van de weergavevolgorde berekent de globale rangschikking niet opnieuw. Hogere waarden zijn niet noodzakelijkerwijs beter.

Statistieken weerspiegelen de momentopname van de openbare bron, en niet de live metingen. Sommige reeksen zijn gemodelleerde schattingen of meerjarige gemiddelden. Zie originele metadata.

Geen observatie (23)

Amerikaans-Samoa · Amerikaanse Maagdeneilanden · Aruba · Bermuda · Britse Maagdeneilanden · Curaçao · Faeröer · Frans-Polynesië · Gibraltar · Groenland · Guam · Hongkong SAR van China · Isle of Man · Kaaimaneilanden · Kanaaleilanden · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR van China · Nieuw-Caledonië · Noordelijke Marianen · Saint-Martin · Sint-Maarten · Turks- en Caicoseilanden

Bron en definitie

Indicatordefinitie
Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.
Eenheid
per 100.000 geboorten
Bron en definitie
World Bank · SH.STA.MMRT
Open de originele bron ↗
Originele metadata
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}