Kedudukan dunia / PENEROKA DATA

INDEKS GLOBAL #055

Kematian ibu bersalin2022

Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.

World Bank
Tahun kedudukan setanding2023Tahun terbitan terkini: 2023
Ekonomi dengan data tersedia194 / 217Tiada pemerhatian: 23
Negara atau wilayah di tempat pertamaNigeria1,016 setiap 100,000 kelahiran

10 teratas

setiap 100,000 kelahiran · 2022

Kedudukan lengkap

Muat turun CSV ↓
Kematian ibu bersalin · 2022 · setiap 100,000 kelahiran
KedudukanNegara / wilayahNilai (setiap 100,000 kelahiran)Tahun
01Nigeria1,0162022
02Republik Afrika Tengah8412022
03Chad7752022
04Sudan Selatan7042022
05Liberia6342022
06Somalia6222022
07Afghanistan5512022
08Benin5472022
09Guinea Bissau5392022
10Guinea5002022
11Lesotho4772022
12Congo - Kinshasa4562022
13Madagaskar4392022
14Burundi4122022
15Cote d’Ivoire4092022
16Mauritania3852022
17Mali3812022
18Sierra Leone3702022
19Zimbabwe3682022
20Gambia3652022
21Togo3622022
22Niger3612022
23Haiti3312022
24Nauru3172022
25Burkina Faso3162022
26Eritrea3012022
27Cameroon2762022
28Sudan2632022
29Congo - Brazzaville2412022
30Ghana2392022
30Malawi2392022
32Timor-Leste2352022
33Rwanda2342022
34Senegal2282022
35Tuvalu2202022
36Venezuela2192022
37Gabon2162022
38Ethiopia2072022
39Myanmar (Burma)1932022
40Papua New Guinea1892022
41Comoros1862022
42Angola1852022
43Uganda1842022
44Guinea Khatulistiwa1832022
45Djibouti1742022
45Kepulauan Marshall1742022
47Bolivia1642022
48Pakistan1602022
49Kemboja1592022
50Kenya1552022
51Tanzania1522022
52Indonesia1482022
53Micronesia1442022
54Nepal1392022
55Jamaica1382022
56Bangladesh1312022
57Afrika Selatan1292022
58Namibia1272022
59Kepulauan Solomon1262022
60Yaman1252022
61Republik Dominica1242022
62Palau1212022
63Botswana1202022
63Laos1202022
65Eswatini1122022
65Thailand1122022
67Belize1102022
67Samoa1102022
69Vanuatu1052022
70Brazil1042022
70Mozambique1042022
72Saint Kitts dan Nevis992022
73Guatemala972022
74Filipina922022
75India902022
76Seychelles892022
76Zambia892022
78Brunei882022
78Surinam882022
80Kiribati862022
81Guyana832022
82Sao Tome dan Principe822022
83Peru812022
84Bahamas802022
85Paraguay782022
86Colombia742022
87Tonga722022
88Maghribi712022
89Ecuador692022
90Korea Utara672022
91Algeria642022
92Mauritius612022
92Nicaragua612022
94Libya602022
95Iraq592022
96Saint Vincent dan Grenadines562022
97Puerto Rico552022
98Cyprus532022
99Grenada502022
100Bhutan492022
100Vietnam492022
102Honduras482022
102Saint Lucia482022
104Mexico452022
105Dominica442022
105Kyrgyzstan442022
107Cape Verde422022
108Cuba412022
108Mongolia412022
110Panama402022
111Argentina392022
111El Salvador392022
113Barbados382022
113Malaysia382022
113Tunisia382022
116Antigua dan Barbuda362022
117Jordan352022
118Maldives342022
118Singapura342022
120Azerbaijan322022
120Fiji322022
122Trinidad dan Tobago302022
123Latvia292022
124Armenia272022
124Costa Rica272022
124Uzbekistan272022
127Mesir242022
128New Zealand232022
129Georgia222022
129Sri Lanka222022
129San Marino222022
132Iran212022
132Syria212022
132Turkiye212022
135Uruguay202022
135Amerika Syarikat202022
137Moldova192022
138China182022
139Andorra172022
139Wilayah Palestin172022
141Portugal162022
141Ukraine162022
143Kanada152022
143United Kingdom152022
143Lubnan152022
143Slovenia152022
147Hungary142022
147Kazakhstan142022
147Serbia142022
147Tajikistan142022
151Montenegro132022
151Oman132022
151Romania132022
151Rusia132022
155Bosnia dan Herzegovina122022
155Chile122022
157Belgium112022
158Bulgaria102022
158Greece102022
158Itali102022
158Malta102022
162Perancis92022
162Lithuania92022
162Arab Saudi92022
165Albania82022
165Finland82022
165Kuwait82022
165Qatar82022
169Austria72022
169Estonia72022
169Ireland72022
169Korea Selatan72022
173Denmark62022
173Croatia62022
173Luxembourg62022
176Bahrain52022
176Iceland52022
176Jepun52022
176Monaco52022
176Slovakia52022
176Sweden52022
176Turkmenistan52022
183Australia42022
183Switzerland42022
183Jerman42022
183Sepanyol42022
183Belanda42022
188Czechia32022
188Israel32022
188Macedonia Utara32022
188Norway32022
192Emiriah Arab Bersatu22022
192Poland22022
194Belarus12022

Bagaimana kedudukan ini berfungsi

Untuk statistik tahunan, lalai ialah tahun terbaharu yang meliputi sekurang-kurangnya 70% daripada liputan maksimum negara yang tersedia, dan sekurang-kurangnya 20 ekonomi jika boleh. Kedudukan menggunakan satu tahun atau edisi laporan; pemerhatian yang hilang tidak digantikan dengan tahun lain. Tahun baru dengan perlindungan yang lebih rendah boleh dipilih.

Kadar pembunuhan yang disengajakan dan skor keamanan berpangkat dari terendah hingga tertinggi; penunjuk lain berpangkat dari tertinggi hingga terendah. Kedudukan menggunakan nilai asal dan kedudukan persaingan untuk seri, contohnya 1, 2, 2, 4. Menapis atau menukar susunan paparan tidak mengira semula kedudukan global. Nilai yang lebih tinggi tidak semestinya lebih baik.

Statistik mencerminkan petikan sumber awam, bukan ukuran langsung. Sesetengah siri ialah anggaran model atau purata berbilang tahun. Lihat metadata asal.

Tiada pemerhatian (23)

Aruba · Bermuda · Curacao · Gibraltar · Greenland · Guam · Hong Kong SAR China · Isle of Man · Kepulauan Cayman · Kepulauan Channel · Kepulauan Faroe · Kepulauan Mariana Utara · Kepulauan Turks dan Caicos · Kepulauan Virgin A.S. · Kepulauan Virgin British · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR China · New Caledonia · Polinesia Perancis · Saint Martin · Samoa Amerika · Sint Maarten

Sumber & definisi

Takrif penunjuk
Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.
Unit
setiap 100,000 kelahiran
Sumber & definisi
World Bank · SH.STA.MMRT
Buka sumber asal ↗
Metadata asal
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}