Kedudukan dunia / PENEROKA DATA

INDEKS GLOBAL #055

Kematian ibu bersalin2020

Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.

World Bank
Tahun kedudukan setanding2023Tahun terbitan terkini: 2023
Ekonomi dengan data tersedia194 / 217Tiada pemerhatian: 23
Negara atau wilayah di tempat pertamaRepublik Afrika Tengah1,296 setiap 100,000 kelahiran

10 teratas

setiap 100,000 kelahiran · 2020

Kedudukan lengkap

Muat turun CSV ↓
Kematian ibu bersalin · 2020 · setiap 100,000 kelahiran
KedudukanNegara / wilayahNilai (setiap 100,000 kelahiran)Tahun
01Republik Afrika Tengah1,2962020
02Nigeria1,0652020
03Chad8772020
04Sudan Selatan7292020
05Liberia6642020
06Somalia6552020
07Afghanistan6342020
08Guinea Bissau6032020
09Benin5782020
10Lesotho5292020
11Guinea5282020
12Congo - Kinshasa4892020
13Cote d’Ivoire4472020
13Madagaskar4472020
15Burundi4412020
16Sierra Leone4222020
17Mauritania4132020
18Mali4052020
19Gambia4002020
20Togo3982020
21Niger3882020
22Zimbabwe3802020
23Haiti3462020
24Burkina Faso3342020
24Eritrea3342020
26Cameroon3162020
27Nauru3092020
28Sudan2732020
29Timor-Leste2572020
30Malawi2562020
31Ghana2532020
32Rwanda2522020
32Senegal2522020
34Congo - Brazzaville2472020
35Ethiopia2442020
36Bolivia2182020
37Uganda2092020
38Venezuela2072020
39Tuvalu2062020
40Comoros1982020
40Myanmar (Burma)1982020
42Guinea Khatulistiwa1962020
43Angola1952020
44Gabon1942020
44Papua New Guinea1942020
46Djibouti1922020
47Indonesia1842020
47Kenya1842020
49Kepulauan Marshall1782020
49Pakistan1782020
51Kemboja1642020
52Tanzania1602020
53Nepal1532020
54Bangladesh1522020
55Micronesia1502020
56Namibia1432020
57Yaman1352020
58Laos1322020
59Kepulauan Solomon1312020
60Jamaica1262020
61Mozambique1232020
62Republik Dominica1212020
63Afrika Selatan1182020
64Palau1172020
65Samoa1142020
66Guyana1092020
67Vanuatu1072020
68Guatemala1022020
68Eswatini1022020
70India1012020
71Zambia992020
72Botswana982020
73Algeria972020
74Colombia942020
74Surinam942020
76Sao Tome dan Principe922020
77Ecuador912020
78Kiribati892020
79Belize882020
79Filipina882020
81Cyprus872020
81Nicaragua872020
83Brazil852020
84Bahamas842020
85Maghribi812020
86Saint Kitts dan Nevis802020
87Peru752020
88Panama742020
88Tonga742020
90Libya712020
91Paraguay692020
92Korea Utara662020
93Iraq632020
94Mexico612020
95Mauritius582020
96Honduras572020
96Saint Vincent dan Grenadines572020
98Cape Verde562020
99Kyrgyzstan552020
100Bhutan512020
100Grenada512020
100Seychelles512020
100Vietnam512020
104Andorra482020
104Maldives482020
104El Salvador482020
107Dominica472020
107Mongolia472020
109San Marino462020
110Armenia432020
110Saint Lucia432020
112Jordan412020
113Argentina402020
113Cuba402020
113Tunisia402020
116Barbados392020
116Brunei392020
118Thailand362020
119Antigua dan Barbuda352020
119Trinidad dan Tobago352020
121Costa Rica342020
121Fiji342020
121Iran342020
124Kuwait332020
125Oman322020
126Mesir312020
127Georgia302020
128Moldova292020
128Malaysia292020
128Uzbekistan292020
131Lubnan272020
132Tajikistan252020
133Monaco242020
134Sri Lanka232020
134Syria232020
136Amerika Syarikat222020
137Azerbaijan212020
137Latvia212020
139China202020
139Wilayah Palestin202020
139Uruguay202020
142Rusia192020
142Turkiye192020
144Hungary182020
144Kazakhstan182020
144Ukraine182020
147Kanada172020
148Romania162020
148Serbia162020
150Montenegro152020
151United Kingdom142020
151Portugal142020
153Singapura132020
154Chile122020
154Iceland122020
154Korea Selatan122020
154Slovenia122020
158Puerto Rico112020
158Arab Saudi112020
160Malta102020
161Bulgaria92020
161Finland92020
161Perancis92020
164Itali82020
164Lithuania82020
164New Zealand82020
167Albania72020
167Bahrain72020
167Bosnia dan Herzegovina72020
167Greece72020
167Macedonia Utara72020
172Emiriah Arab Bersatu62020
172Austria62020
172Estonia62020
172Ireland62020
172Luxembourg62020
172Qatar62020
178Australia52020
178Switzerland52020
178Croatia52020
178Sweden52020
178Turkmenistan52020
183Belgium42020
183Jerman42020
183Denmark42020
183Sepanyol42020
183Jepun42020
183Belanda42020
183Slovakia42020
190Czechia32020
190Israel32020
190Poland32020
193Belarus22020
193Norway22020

Bagaimana kedudukan ini berfungsi

Untuk statistik tahunan, lalai ialah tahun terbaharu yang meliputi sekurang-kurangnya 70% daripada liputan maksimum negara yang tersedia, dan sekurang-kurangnya 20 ekonomi jika boleh. Kedudukan menggunakan satu tahun atau edisi laporan; pemerhatian yang hilang tidak digantikan dengan tahun lain. Tahun baru dengan perlindungan yang lebih rendah boleh dipilih.

Kadar pembunuhan yang disengajakan dan skor keamanan berpangkat dari terendah hingga tertinggi; penunjuk lain berpangkat dari tertinggi hingga terendah. Kedudukan menggunakan nilai asal dan kedudukan persaingan untuk seri, contohnya 1, 2, 2, 4. Menapis atau menukar susunan paparan tidak mengira semula kedudukan global. Nilai yang lebih tinggi tidak semestinya lebih baik.

Statistik mencerminkan petikan sumber awam, bukan ukuran langsung. Sesetengah siri ialah anggaran model atau purata berbilang tahun. Lihat metadata asal.

Tiada pemerhatian (23)

Aruba · Bermuda · Curacao · Gibraltar · Greenland · Guam · Hong Kong SAR China · Isle of Man · Kepulauan Cayman · Kepulauan Channel · Kepulauan Faroe · Kepulauan Mariana Utara · Kepulauan Turks dan Caicos · Kepulauan Virgin A.S. · Kepulauan Virgin British · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR China · New Caledonia · Polinesia Perancis · Saint Martin · Samoa Amerika · Sint Maarten

Sumber & definisi

Takrif penunjuk
Kematian ibu yang dimodelkan bagi setiap 100,000 kelahiran hidup.
Unit
setiap 100,000 kelahiran
Sumber & definisi
World Bank · SH.STA.MMRT
Buka sumber asal ↗
Metadata asal
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}