Wereldranglijst / GEGEVENSVERKENNING

DE WERELDWIJDE INDEX #055

Moedersterfte2021

Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.

World Bank
Vergelijkbaar rankingjaar2023Laatst gepubliceerd jaar: 2023
Economieën met beschikbare gegevens194 / 217Geen observatie: 23
Land of gebied op de eerste plaatsCentraal-Afrikaanse Republiek1.127 per 100.000 geboorten

Top-10

per 100.000 geboorten · 2021

Volledige ranglijst

CSV downloaden ↓
Moedersterfte · 2021 · per 100.000 geboorten
RangLand/gebiedWaarde (per 100.000 geboorten)Jaar
01Centraal-Afrikaanse Republiek1.1272021
02Nigeria1.0462021
03Tsjaad8692021
04Zuid-Soedan7492021
05Somalië7262021
06Liberia6672021
07Afghanistan6602021
08Guinee-Bissau6172021
09Benin5842021
10Lesotho5772021
11Guinee5332021
12Congo-Kinshasa5072021
13Madagaskar4672021
14Ivoorkust4592021
15Burundi4472021
16Zimbabwe4462021
17Mauritanië4252021
18Gambia4202021
19Mali4152021
20Sierra Leone4032021
21Togo3972021
22Niger3962021
23Haïti3852021
24Burkina Faso3542021
25Kameroen3422021
26Eritrea3382021
27Soedan3052021
28Congo-Brazzaville3012021
29Malawi2862021
30Bolivia2702021
31Nauru2662021
32Ghana2642021
33Senegal2632021
33Oost-Timor2632021
35Namibië2542021
35Rwanda2542021
37Venezuela2512021
38Ethiopië2502021
39Gabon2492021
40Myanmar (Birma)2312021
41Indonesië2262021
42Papoea-Nieuw-Guinea2232021
43Djibouti2212021
44Eswatini2192021
45Oeganda2162021
46Comoren2152021
47Angola2112021
48Marshalleilanden2062021
49Equatoriaal-Guinea2022021
50Bangladesh1942021
51Pakistan1932021
52Zuid-Afrika1912021
53Guyana1892021
53Cambodja1892021
55Jamaica1862021
56Kenia1832021
57Mozambique1802021
58Bahama’s1742021
59Nepal1732021
60Cuba1722021
61Botswana1652021
62Tanzania1622021
63Belize1572021
63Tuvalu1572021
65Jemen1562021
66Micronesia1552021
66India1552021
68Dominicaanse Republiek1532021
68Filipijnen1532021
68Salomonseilanden1532021
71Colombia1472021
72Suriname1442021
73Peru1412021
74Paraguay1402021
74Zambia1402021
76Laos1392021
77Brazilië1282021
78Guatemala1252021
79Nicaragua1242021
79Vanuatu1242021
81Kiribati1222021
82Samoa1152021
83Saint Kitts en Nevis1112021
84Dominica1102021
85Palau1092021
86Saint Vincent en de Grenadines1052021
87Mexico1042021
88Cyprus982021
88Libië982021
88Sao Tomé en Principe982021
91Saint Lucia942021
92Ecuador932021
93Marokko922021
94Honduras882021
95Mauritius802021
96Algerije792021
96Jordanië792021
98Irak772021
99Argentinië762021
99Tonga762021
101Koeweit752021
102Oman742021
102Seychellen742021
104Noord-Korea722021
105Kirgizië702021
106Fiji682021
107Tunesië652021
108Mongolië632021
109Georgië602021
109Maldiven602021
111Panama592021
112El Salvador582021
113Armenië572021
114Kaapverdië562021
115Azerbeidzjan552021
116Libanon542021
116Trinidad en Tobago542021
118Grenada522021
118Maleisië522021
118Vietnam522021
121Iran512021
122Bhutan502021
122Puerto Rico502021
124Uruguay492021
125Brunei442021
125Costa Rica442021
127Egypte422021
127Letland422021
129Barbados382021
129Thailand382021
131San Marino352021
132Sri Lanka342021
133Antigua en Barbuda322021
134Verenigde Staten312021
135Hongarije302021
135Syrië302021
137Palestijnse gebieden292021
138Oezbekistan282021
139Servië262021
139Oekraïne262021
141Tadzjikistan252021
142Moldavië242021
143Kazachstan232021
144China212021
144Rusland212021
146Roemenië202021
146Singapore202021
146Turkije202021
149Portugal192021
150Andorra182021
151Montenegro152021
152Albanië142021
152Canada142021
152Chili142021
155Bosnië en Herzegovina132021
155Verenigd Koninkrijk132021
157Kroatië122021
157Noord-Macedonië122021
157Saoedi-Arabië122021
157Slowakije122021
161Bahrein102021
161Malta102021
163Bulgarije92021
163Frankrijk92021
163Griekenland92021
163Litouwen92021
167Denemarken82021
167Estland82021
167Finland82021
167Nieuw-Zeeland82021
167Slovenië82021
172België72021
172Italië72021
172Qatar72021
175Verenigde Arabische Emiraten62021
175Oostenrijk62021
175Ierland62021
175Luxemburg62021
175Turkmenistan62021
180IJsland52021
180Zuid-Korea52021
180Monaco52021
180Nederland52021
180Zweden52021
185Australië42021
185Zwitserland42021
185Tsjechië42021
185Duitsland42021
185Spanje42021
185Japan42021
191Israël32021
192Belarus22021
192Noorwegen22021
192Polen22021

Hoe deze rangschikking werkt

Voor jaarstatistieken is de standaard het nieuwste jaar, dat ten minste 70% van de maximaal beschikbare landendekking bestrijkt, en waar mogelijk ten minste 20 economieën. Een ranglijst maakt gebruik van een jaar- of rapporteditie; ontbrekende waarnemingen worden niet vervangen door een nieuw jaar. Er kan gekozen worden voor nieuwere jaren met een lagere dekking.

Opzettelijke moordcijfers en vredesscores worden gerangschikt van laag naar hoog; andere indicatoren rangschikken van hoog naar laag. Rangen gebruiken originele waarden en competitierangschikking voor gelijkspel, bijvoorbeeld 1, 2, 2, 4. Het filteren of wijzigen van de weergavevolgorde berekent de globale rangschikking niet opnieuw. Hogere waarden zijn niet noodzakelijkerwijs beter.

Statistieken weerspiegelen de momentopname van de openbare bron, en niet de live metingen. Sommige reeksen zijn gemodelleerde schattingen of meerjarige gemiddelden. Zie originele metadata.

Geen observatie (23)

Amerikaans-Samoa · Amerikaanse Maagdeneilanden · Aruba · Bermuda · Britse Maagdeneilanden · Curaçao · Faeröer · Frans-Polynesië · Gibraltar · Groenland · Guam · Hongkong SAR van China · Isle of Man · Kaaimaneilanden · Kanaaleilanden · Kosovo · Liechtenstein · Macau SAR van China · Nieuw-Caledonië · Noordelijke Marianen · Saint-Martin · Sint-Maarten · Turks- en Caicoseilanden

Bron en definitie

Indicatordefinitie
Gemodelleerde moedersterfte per 100.000 levendgeborenen.
Eenheid
per 100.000 geboorten
Bron en definitie
World Bank · SH.STA.MMRT
Open de originele bron ↗
Originele metadata
Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).

{
  "id": "SH.STA.MMRT",
  "name": "Maternal mortality ratio (modeled estimate, per 100,000 live births)",
  "unit": "",
  "source": {
    "id": "2",
    "value": "World Development Indicators"
  },
  "sourceNote": "Maternal mortality ratio is the number of women who die from pregnancy-related causes while pregnant or within 42 days of pregnancy termination per 100,000 live births. The data are estimated with a regression model using information on the proportion of maternal deaths among non-AIDS deaths in women ages 15-49, fertility, birth attendants, and GDP measured using purchasing power parities (PPPs).",
  "sourceOrganization": "Trends in Maternal Mortality, World Health Organization (WHO), uri: https://www.who.int/news/item/23-02-2023-a-woman-dies-every-two-minutes-due-to-pregnancy-or-childbirth--un-agencies;\nUN Children's Fund (UNICEF), note: Trends in Maternal Mortality;\nUN Population Fund (UNFPA), note: Trends in Maternal Mortality;\nWorld Bank Group (WBG), note: Trends in Maternal Mortality",
  "topics": [
    {
      "id": "8",
      "value": "Health "
    },
    {
      "id": "17",
      "value": "Gender"
    },
    {
      "id": "2",
      "value": "Aid Effectiveness "
    }
  ]
}